Takvimi 2016 I Autoshkolla I Ese I Analiza I Vjersha I Lojra I Blej I Mëso Gjermanisht I Mëso shqip I

Merrni njoftime per postimet e reja

“I kërkon gruas t’ia dërgojë një fotografi, në momentin që e pa kërkoi shkurorëzim nga ajo (Foto)” plus 3 more Telegrafi Dështime

loading...

“I kërkon gruas t’ia dërgojë një fotografi, në momentin që e pa kërkoi shkurorëzim nga ajo (Foto)” plus 3 more Telegrafi Dështime


I kërkon gruas t’ia dërgojë një fotografi, në momentin që e pa kërkoi shkurorëzim nga ajo (Foto)

Posted: 07 Dec 2016 02:05 PM PST

Këto ditë është duke qarkulluar një fotografi kontroverse në rrjetet sociale, e cila besohet të jetë shkas për ndarjen e një çifti bashkëshortor.

Thuhet se bashkëshorti ishte në një udhëtim zyrtar, kur edhe i kërkoi gruas së vet t'ia dërgojë një fotografi, transmeton Telegrafi.

Ajo ia kishte plotësuar dëshirën duke i dërguar një fotografi nga dhoma e gjumit, por kur e vërejti një burrë nën shtrat vendosi t'i japë fund martesës.

Por shtrohet pyetja se çfarë po tentonte të kapte me dorë burri që ishte fshehur nën shtrat? /Telegrafi/

1

 

 

The post I kërkon gruas t'ia dërgojë një fotografi, në momentin që e pa kërkoi shkurorëzim nga ajo (Foto) appeared first on Telegrafi.

Mendoi se pronarja e banesës po i vidhte gjësendet, por kur instaloi kamerat e sigurisë u shokua me atë çfarë pa (Foto/Video, +16)

Posted: 07 Dec 2016 10:55 AM PST

Një femër e cila bashkëjetonte me disa miq dyshonte se dikush po i vidhte gjësendet e tyre, dhe kështu kishte vendosur të instalojë kamera të fshehta për ta kuptuar të vërtetën.

Por ajo çfarë pa nga filmimet e kamerave, mbeti e shokuar dhe ishte diçka më e keqe sesa vjedhja e supozuar nga ana e saj, transmeton Telegrafi.

2

Sarah 28-vjeçe nga Zelanda e Re, fillimisht kishte menduar se pronarja e apartamentit po futej tinëzisht brenda banesës dhe po shfrytëzonte produktet e saja të bukurisë.

"Në momentin që e kuptova se ngjyra e flokëve dhe pudra nuk ishin në vend ku i kam lënë, menjëherë dyshova se pronarja e apartamentit po futej tinëzisht dhe po i shfrytëzonte, dhe pas filmimeve rezultoi të jetë ashtu", ka deklaruar Sarah.

3

Por ajo kurrë nuk kishte besuar se diçka më të tmerrshme mund t'i bëjnë miqtë me të cilët po e ndante banesën.

Pas disa ditëve në pamjet e filmuara u shfaq miku i saj më të cilin po jetonte në të njëjtën banesë, i cili në një mëngjes ishte futur në tualet dhe kishte shfrytëzuar brushën e dhëmbëve të saj për t'i kruar testikujt.

4

Dhe në momentin që u zbulua e vërteta, Sarah së bashku me mikeshat tjera vendosën ta përzënë djaloshin e pakujdesshëm, që i kishte lutur që mos ta denoncojnë në polici, duke ia blerë një brushë të re të dhëmbëve. /Telegrafi/

The post Mendoi se pronarja e banesës po i vidhte gjësendet, por kur instaloi kamerat e sigurisë u shokua me atë çfarë pa (Foto/Video, +16) appeared first on Telegrafi.

Në mishin e fërguar të pulës, doli edhe pupla! (Video)

Posted: 07 Dec 2016 10:31 AM PST

Celeste Sperry ka qenë në njërin nga lokalet e McDonald's-it që ndodhet në Ohio të Shteteve të Bashkuara, kur ka mbetur e tmerruar me atë që gjeti në ushqim. Brenda njërës pjesë të mishit të pulës, asaj i doli një pupël, transmeton Telegrafi.

Në videon e postuar më poshtë, shihet ky moment i pështirë.

"Më kurrë nuk do të ha mishra të fërguara të pulës. Kjo është e tmerrshme", ka shkruar ajo. postuar.

"E papranueshme dhe e dënueshme", si dhe "lëshim që të bën të mos hash më mish të përpunuar", janë dy nga komentet që kanë marrë më së shumti pëlqime.

Por, jo të gjithë mendojnë njëjtë.

"Ky është mish pule dhe duhet ta dini se kjo gjallesë ka edhe pupla. Andaj, nëse ia hani mishin, pse të bezdiseni nga pjesët tjera", është një koment që e arsyeton rastin. /Telegrafi/

The post Në mishin e fërguar të pulës, doli edhe pupla! (Video) appeared first on Telegrafi.

Në shikim të parë duken fotografi të zakonshme, por nëse i shikoni më vëmendje do ta kuptoni se diçka tjetër fshihet (Foto)

Posted: 07 Dec 2016 09:24 AM PST

Këto fotografi në shikim të parë duke të zakonshme, por nëse i shikoni për të dytën herë më me vëmendje do ta kuptoni se diçka nuk shkon me ato.

Një koleksion i fotografive i përpiluar nga Bored Panda, do t'iu befasojë kur e kuptoni se diçka nuk është në rregull me personat që pozojnë pranë objektivit të aparatit, transmeton Telegrafi.

Disa prej tyre janë qesharake, derisa tjera të çuditshme por edhe të frikshme.

Thjesht, ato duhet t'i shikoni me kujdes nëse dëshironi të kuptoni se çfarë në të vërtetë ka ndodhur në ato momente. /Telegrafi/

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

 

 

 

 

 

The post Në shikim të parë duken fotografi të zakonshme, por nëse i shikoni më vëmendje do ta kuptoni se diçka tjetër fshihet (Foto) appeared first on Telegrafi.

Ruaje këtë faqe

Bota Sot: “Gazetari Zyhdi Belegu kujtohet me pietet nga koleg?t e tij” plus 13 more

loading...

Bota Sot: “Gazetari Zyhdi Belegu kujtohet me pietet nga koleg?t e tij” plus 13 more


Gazetari Zyhdi Belegu kujtohet me pietet nga koleg?t e tij

Posted: 07 Dec 2016 08:58 AM PST

Sot, në moshën 65 vjeçare ka ndërruar jetë gazetari shumëvjeçar Zyhdi Belegu. Zyhdi Belegu ishte shembull i një gazetari profesionist, të shpejtë, të saktë dhe të paanshëm. Si të tillë e kujtojnë edhe kolegët e tij nga komunat e Rajonit të Pejës, pranë të cilëve kaloi pjesën më të madhe të karrierës si korrespondent i  Radio Prishtinës e më pas i Radio Kosovës. Zyhdi Belegu, karrierën si gazetar e filloi në Radio Prishtina, ku nga programi i rinisë, me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Belgjik?, identifikohen dy shtetas t? Kosov?s dhe nj? serbe, pjes?tar? t? ISIS-it

Posted: 07 Dec 2016 08:07 AM PST

Një serb dhe dy shtetas të Kosovës janë të akuzuarit për “pjesëmarrje në një grup terrorist” të mërkurën nga gjykatat belge, të cilët janë të dyshuar për rekrutimin e luftëtarëve për në Siri dhe ka mbështetur financiarisht grupin e Shtetit Islamik (EI), njofton “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve te autoriteteve belge. Xhihadistët e rinj në Evropë hedhin poshtë deklaratat e ministrit të Thaçit apo MPB të Kosovës se “nuk ka kosovar më për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tet? shqiptar? t? Kosov?s t? arrestuar p?r terroriz?m n? Belgjik?

Posted: 07 Dec 2016 06:43 AM PST

Në një operacion të gjerë në kuadrin e luftës anti-terrorit në Belgjikë janë arrestuar tetë persona. Të arrestuarit dyshohen se kanë qenë pjesë aktive të një grupimi terrorist që rekrutonte dhe financonte gjihadistë për të luftuar për grupimin terrorist ISIS. Deri tani, prokuroria belge nuk ka bërë të ditur asnjë detaj për identitetin e të arrestuarve gjatë ditës së djeshëm. Por një burim që ka ndjekur operacionin nga afër, tha për Abc News që personat e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vrasja n? Mitrovic?, autori djal? i asambleistes s? PDK-s? e bab?n pun?tor n? Kuvendin e Kosov?s

Posted: 07 Dec 2016 03:55 AM PST

Personi që dyshohet se kreu vrasjen e një të riu në Mitrovicë është djali i një asambliste të PDK-së në Mitrovicë. Burime të KP nga Mitrovica tregojnë se i dyshuari për vrasje është V.B djali i Valbona Fazliu-Beqiri që është asambliste e PDK-së në Mitrovicë. Po ashtu mësohet se babai i të dyshuarit punon në Kuvendin e Kosovës.  Sipas informatave nga Mitrovica V.B është nxënës i gjimnazit ndërsa i vrari V.S ka qenë  ish nxënës i këtij gjimnazi. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momenti kur ?sht? gjetur i vdekur nx?n?si n? Mitrovic?

Posted: 07 Dec 2016 03:19 AM PST

Media ka arritur që të sigurojë edhe disa pamje të reja nga vendi ku ka ndodhur vrasja e një nxënësi në afërsi të gjimnazit “Frang Bardhi” në Mitrovicë. Ndërsa gazeta “Bota sot”, ka arritur të sigurojë identitetin e viktimës, i cili është Valon Sadiku, një 22 vjeçar dhe është student në Fakultetin e Informatikës në Universitetin “Isa Boletini”. Zëdhënësi i policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti ka thënë se deri......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vdes gazetari Zuhdi Belegu

Posted: 07 Dec 2016 01:44 AM PST

Ka ndërruar jetë gazetari Zyhdi Belegu. Me këtë rast Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës shpreh ngushëllime për vdekjen e kolegut Zyhdi Belegu. “Në këto momente të rënda bashkëndjejmë me familjen dhe miqtë e tij. Zyhdiu do të mbetet në kujtimin tonë si një profesionist i përkushtuar në punën e tij si gazetar. Ai do të mbahet në mend përgjithmonë për punën e sinqertë në funksion të informimit të drejtë të qytetarëve”, thuhet në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia konfirmon aksidentin n? Lipjan, por nuk tregon a ishte i p?rfshir? v?llai i Tha?it

Posted: 07 Dec 2016 01:25 AM PST

Policia e Kosovës ka konfirmuar aksidentin që ka ndodhur mbrëmë në komunën e Lipjanit. Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, ka thënë për gazetën “Bota sot” se nga aksidenti që ka ndodhur në fshatin Llabnasellë, ka mbetur një person i lënduar. Lexo edhe këtë: Aksident i rëndë afër Lipjanit, lëndohet vëllau i Hashim Thaçit? “Aksidenti ka ndodhur në Llabnasellë, një person është i lënduar dhe bëhet fjalë për një veturë të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bardhyl Meta vuan nga nj? s?mundje e r?nd?, qeveria ndan 34 mij? euro p?r t?

Posted: 07 Dec 2016 12:46 AM PST

Qeveria e Kosovës ka ndarë 34 mijë euro për shërimin e deputetit të LDK-së, Bardhyl Meta, i cili po vuan nga një sëmundje e rëndë. Kryeministri Isa Mustafa, ka thënë gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë se edhe Ministria e Shëndetësisë ka ndarë mjete për këtë rast, por nuk kanë mjaftuar. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Incidenti n? ashensor, Da?iq i tha Hoxhajt n? Beograd: Nuk dua t? t? vras?

Posted: 06 Dec 2016 11:54 PM PST

Gjatë vizitës së parë në Beograd si Ministër i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj pati një incident. Ashensori me të cilin po ngjitej në ndërtesën ku do të bisedonte me Ivica Daçiçin pësoi defekt dhe humbi lartësinë. Për fat të mirë, të gjithë dolën jashtë nga kati i nëndheshëm i ndërtesës. Ministri i Jashtëm serb ka shpenzuar shumicën e energjive të tij në punë për të sabotuar shtetin e ri të Kosovës, por ky incident nuk ishte në planet e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

K?to jan? temperaturat m? t? larta t? regjistruara n? tok?

Posted: 06 Dec 2016 10:25 PM PST

Dielli i jep tokës një sasi të madhe të energjisë çdo ditë, nga ku planeti ynë furnizohet me dritë dhe ngrohje të nevojshme për jetë. Kur temperaturat janë shumë të larta, për shumicën prej nesh është e lehtë sepse kemi mjete që na mbajnë të ftohtë, por çka nëse këto mjete s’do të ekzistonin? “Lajmi.net” përmes videos së mëposhtme ju sjell temperaturat më të larta të regjistruara në tokë: Alegjeri – 50.6 gradë C. Oodnadata,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Paraqiten t? arriturat n? fush?n e mbrojtjes s? t? dh?nave

Posted: 06 Dec 2016 10:12 PM PST

Sot mbahet konferenca përmbyllëse e projektit të financuar nga BE-ja “Mbështetja e institucioneve të Kosovës në fushën e mbrojtjes së të dhënave”. Në konferencë do të paraqiten të arriturat kryesore të projektit për periudhën tre vjeçar dhe sfidat e ardhshme të Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale (ASHMDHP). Qëllimi i projektit ishte të përmirësojë kapacitetet operacionale dhe profesionale të ASHMDHP dhe të kontribuojë në zbatimin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbahet mbledhje komemorative p?r Ismet Bajraktarin

Posted: 06 Dec 2016 10:11 PM PST

Në nderim të jetës dhe veprës së Prof. Dr. Ismet Bajraktari, Universiteti i Prishtinës do të mbajë mbledhje komemorative. Dr. Ismet Bajraktari ka ndërruar jetë më 2 dhjetor 2016. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident i r?nd? af?r Lipjanit, l?ndohet v?llau i Hashim Tha?it?

Posted: 06 Dec 2016 03:36 PM PST

Dyshohet që është aksidentuar vëllai i Hashim Thaçit. Periskopi ka arritur të kontaktojë me një dëshmitar nga vendi ku një prej vëllezërve të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është përfshirë në një aksident trafiku. Dëshmitari  thas e, me sa ka vërejtur ai, vëllai i presidentit ishte gjallë dhe jashtë rrezikut për jetë. Sipas dëshmitarit, në aksident ishte i përfshirë Nazim Thaçi. “Aksidenti ka ndodhur para 40 minutash te rrethi i ri, i cili......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish legjenda gjermane e futbollit, Lindemann: Shqiptar?t e Kosov?s m? t? dashurit n? bot?, por politikan?t jan? t? korruptuar

Posted: 06 Dec 2016 01:50 PM PST

Lutz Lindemann dikur ishte legjenda e futbollit gjerman, ndërsa sot ka fluturuar drejt Prishtinës për të ndihmuar futbollin e Kosovës për të gjetur identitet në garat e Champions League, shkruan kulturorja gjermane Die Zeit. Lindemann shijon diellin. “Diçka më e bukur nuk më kishte ndodhur asnjëherë. Njeriu mëson, aq sa jeton. Nuk kisha takuar njerëz aq miqësor sa këtu,” thotë ish lojtari i Gjermanisë Lindore, nga Bulevardi Nënë Tereza, Prishtinë. Lutz Lindemann nga vera 2016 qëndron në Prishtinë.......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ruaje këtë faqe

“Rama, ironi me Bashën: Luli, i vetmi përkthyes besnik i të vërtetave të këtij vendi” plus 9 more 24 ore lajme

loading...

“Rama, ironi me Bashën: Luli, i vetmi përkthyes besnik i të vërtetave të këtij vendi” plus 9 more 24 ore lajme


Rama, ironi me Bashën: Luli, i vetmi përkthyes besnik i të vërtetave të këtij vendi

Posted: 07 Dec 2016 07:26 AM PST

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili nga Gjermania tha se shefi i qeverisë gënjeu sepse nuk do të pranojë për përgjegjësinë që ka për ligjin e Vettingut. Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, Rama ironizon Bashën duke thënë se të gjithë gënjejnë, ...

Rita e do…BE-në!

Posted: 07 Dec 2016 07:16 AM PST

Rita Ora, e vlerësuar lart jo vetëm si këngëtare, por edhe për pamjen e saj, tashmë është e qartë se nuk e ka problem të nxjerrë në pah hiret e veta, të cilat vetëm sa ia shtojnë adhuruesit dhe ofertat e kompanive të mëdha. 26-vjeçarja u shfaq me të brendshme në videon e realizuar për ...

“Çmimet Grammy”, Beyonce siguron 9 nominime

Posted: 07 Dec 2016 07:03 AM PST

Beyonce ka arritur të rrëmbejë 9 nominime për Çmimet Grammy të vitit 2017, duke u bërë kështu femra më e nominuar në historinë e këtyre çmimeve prestigjioze. Ylli i muzikës kandidon për çmimin kryesor, albumin e vitit, për albumin e saj ambicioz "Lemonade", ku preken çështjet e racizmit dhe identitetit femëror. Ndërkohë, kënga e saj ...

Füle: Propozimi për bisedime paralele për anëtarësimin e Maqedonisë në BE nuk është harruar

Posted: 07 Dec 2016 06:33 AM PST

Propozimi im kur isha eurokomisar për zgjerim, për bisedime paralele për anëtarësimin e Maqedonisë në BE dhe bisedime me Greqinë për zgjidhjen e çështjes së emrit nuk është harruar, tha sot Štefan Füle, paraardhësi i Johannes Hahn në Komisionin Evropian në debatin "Ballkani: Rritja e marrëdhënieve në rrugën drejt BE-së" në organizim të JQ-së "Miqtë ...

Tetë shqiptarë të Kosovës të arrestuar për terrorizëm në Belgjikë

Posted: 07 Dec 2016 06:19 AM PST

Në një operacion të gjerë në kuadrin e luftës anti-terrorit në Belgjikë janë arrestuar tetë persona. Të arrestuarit dyshohen se kanë qenë pjesë aktive të një grupimi terrorist që rekrutonte dhe financonte gjihadistë për të luftuar për grupimin terrorist ISIS. Deri tani, prokuroria belge nuk ka bërë të ditur asnjë detaj për identitetin e të ...

Hoxha: Kosova dhe Zvicra do të thellojnë bashkëpunimin në drejtësi

Posted: 07 Dec 2016 06:11 AM PST

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka takuar ambasadorin e konfederatës së Zvicrës në Republikën e Kosovës, Jean-Hubert Lebet, dhe me këtë rast diskutuan për bashkëpunimin e shkëlqyer deri më tani dhe gatishmërinë e dyanshme për thellimin e këtij bashkëpunimi. Hoxha në takim theksoi se Kosova ka marrëdhënie të shkëlqyera me Zvicrën dhe falënderoi ambasadorin për mbështetjen e ...

AAK e Nisma: Së shpejti zgjerohet blloku opozitar

Posted: 07 Dec 2016 06:05 AM PST

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën thonë se janë duke zhvilluar bisedime me parti politike për t'iu bashkuar boshtit opozitar të cilën e kanë nënshkruar më 18 prill të këtij viti, më qëllim të ndryshimit të qeverisë në zgjedhjet e ardhshme. Zyrtarë të dy partive të cilat po kërkojnë më ngulm zgjedhje ...

Basha takon Merkelin: E falënderova për mbështetjen ndaj Shqipërisë

Posted: 07 Dec 2016 05:55 AM PST

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me ftesë të Kancelares Angela Merkel ka marrë pjesë në punimet e Kongresit të CDU-së, në Essen të Gjermanisë. Zyra e shtypit e PD-së thotë se Basha ka biseduar me kancelaren Merkel. "E falenderova atë për ndihmën ndaj Shqipërisë dhe shpreha nevojën që ka vendi ynë për mbështetjen gjermane ...

Raporti i KE: Borxhi publik i Shqipërisë u rrit me ritme të larta për 2010-2015

Posted: 07 Dec 2016 05:35 AM PST

Shqipëria futet në grupin e vendeve në të cilat përqindja e borxhit publik në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto ka shënuar rritje të shpejtë në pesë vitet e fundit në krahasim me vendet e tjera europiane dhe atë në rajon. Komisioni i Europian në të dhënat krahasuese për vendet e zgjerimit vë në dukje ...

Itali, qeveria do votëbesohet përmes Buxhetit; Pritet të miratohet edhe ligji për call center

Posted: 07 Dec 2016 05:29 AM PST

Sot, Senati italian pritet të miratojë ligjin për Buxhetin 2017, duke qenë se ky isht edhe kushti që presidenti i Republikës Mattarella i vuri kryeministrit Renzi për t'u mos u dorëhequr menjëherë. Miratimi i këtij ligji lidhet ngushtësisht edhe me atë të delokalizimit të shërbimit call center ( si pjesë përbërëse e tij), që pritet ...
Ruaje këtë faqe

Zëri: “NISMA në koalicion me AKR-në” plus 29 more

loading...

Zëri: “NISMA në koalicion me AKR-në” plus 29 more


NISMA në koalicion me AKR-në

Posted: 06 Dec 2016 02:44 PM PST

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, në Ora e Fundit në Klan Kosova, duke folur për zgjedhjet në Drenas, ka thënë se Aleanca Kosova e Re do të bëjë koalicion me NISMA, për të marrën kreun e qytetit. Ai ka deklaruar se kanë parë vullnetin e qytetarëve për ndryshim, ndaj janë të bindur se ky koalicion do të jetë fitues, njofton Klan Kosova. “Ne kemi pritur më shumë, por jemi rritur 300 për qind në Drenas. Megjithatë dua të bëj me dije se nesër do të bëhet zyrtar koalicioni......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lladrovci: I kom mujt krejt bashkë, e prapë do t’i muj! (Video)

Posted: 06 Dec 2016 02:32 PM PST

Kandidati për Kryetar të Drenasit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se në raundin e dytë të zgjedhjeve në garë do të hyjë pa koalicion. Ramiz Lladrovci thotë se do të hyj i vetëm në garën për Drenasin, pa ndonjë subjekt politik apo kandidat të pavarur, njofton Klan Kosova. Ai madje është i bindur se do të fitojë.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Drenasi tregoi frymë të mirë zgjedhore (Video)

Posted: 06 Dec 2016 02:18 PM PST

Procesi zgjedhor në Komunën e Drenasit po konsiderohet si proces i mirë zgjedhor gjatë të cilit nuk janë vërejtur shumë parregullsi. Vëzhguesit në terren që kanë qenë pjesë e monitorimit dhe kanë përcjellë nga afër këtë proces zgjedhor nuk kanë raportuar për parregullsi të shumta. Ambasada amerikanë në Kosovë vlerëson se zgjedhjet e së dielën janë mbajtur në një atmosferë pozitive dhe të rregullt. E, në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arsenal deklason Baselin, Graniti mposht sërish Taulantin

Posted: 06 Dec 2016 02:14 PM PST

Arsenal ka shënuar fitore të thellë kundër Baselit 1:4, për të përfunduar si lider të Grupit A Arsenal ka treguar forcën e saj kundër Baselit, skuadër të cilën e ka mposhtur 1:4, për të përfunduar si lider i Grupit A me 14 pikë. Lucas Pers në këtë ndeshje shëno het trik, ndërsa golin e fundit e shënoi Iwobi. Në këtë ndeshje nga fillimi luajtën edhe dy vëllezërit Xhaka, Taulanti për Baselin dhe Graniti për Arsenalin, ku për herë të tretë fitues doli ky i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shala i reagon Lladrovcit: Po të këshillojnë keq

Posted: 06 Dec 2016 01:54 PM PST

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, i është drejtuar kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, nëpërmjet një letre publike, të cilën e ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook. Letra e Shalës vjen pas deklaratës së Lladrovcit se "Drenasi nuk do të zgjedhë të vuajë si Malisheva". Shala ka thënë Lladrovci po keqkëshillohet nga ekipi i fushatës së......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Barca, lehtë dhe me shumë gola

Posted: 06 Dec 2016 01:51 PM PST

Barcelona e ka kompletuar në mënyrën më të mirë fazën grupore të Ligës së Kampionëve duke e mposhtur Borussia Moenchengladbachun me rezultat 4-0. Katalunasit e gjetën vetëm një herë rrjetën në pjesën e parë, edhe atë me anë të Lionel Messit (16’). Asistues ishte Arda Turan. Messi shënoi golin e dhjetë këtë sezon në Ligën e Kampionëve Në gjysmën e dytë u tregua se kjo mbrëmje ishte pikërisht e Turan. Mesfushori turk realizoi tri herë në fraksionin e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bayern fiton derbin kundër Atleticos (Video)

Posted: 06 Dec 2016 01:46 PM PST

Bayern Munich ka mposhtur 1:0 Atletico Madridn, por sërish ka mbetur në vendin e dytë në grup Skuadra e Bayern Munichut i është hakmarrë Atletico Madridit për humbjen në Vincente Calderon, pasi e ka mposhtur 1:0. Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi sulmuesi Roert Lewandowski nga gjuajtja e lirë. Pavarësisht kësaj fitoreje Bayern mbetet në vendin e dytë në Grupin D me 12 pikë, tre më pak se sa Atletico në vendin e parë, ndërsa nga vendi i tretë në Europa League shkon skuadra ruse Rostov.......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Miftari: Rezultatet e PISA-s janë tronditëse

Posted: 06 Dec 2016 01:35 PM PST

Zëdhënësi i MKRS-së, Vehbi Miftari, rezultatet e PISA-s i ka quajtur tronditëse, ku sipas tij, edhe më tronditëse do të ishte injorimi i tyre. Miftari përmes një postimi në “Facebook”, vlerëson se mjafton një “gërmim”, disaminutësh në ndërgjegjen e secilit për të kuptuar rezultatit e PISA-s. Ky është postimi i plotë i Miftarit: Te nderuar kolege (mesimdhenes)! Rezultatet e PISA-s jane tronditese. Edhe me trondites do te ishte injorimi i tyre. Ai do te ishte honi drejt te cilit mund te......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Katy Perry flet për Era Istrefin! Shpreh hapur mendimin për këngëtaren shqiptare

Posted: 06 Dec 2016 01:26 PM PST

Të gjithë jemi në dijeni se kënga “Bon Bon” e këngëtares Era Istrefi ka marrë famë botërore dhe dëgjohet në shumë vende. Këtë e tregojnë edhe klikimet e shumta që kënga ka marrë në kanalin Youtube. Mirëpo, teksa të gjithë jemi në pritje të një projekti tjetër nga Era, këngëtarja e njohur amerikane Katy Perry me deklaratën e saj na ktheu sërish tek “Bon Bon”. Në llogarinë e saj në Twitter, një komentues ka shkruar se kënga më e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 fakte që nuk i dini për Ibrahim Rugovën

Posted: 06 Dec 2016 01:20 PM PST

Shumë mite dhe fjalë janë thënë e publikuar për Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova. Por të paktë janë ata që i dinë mirë faktet rreth tij. Gazeta Metro, është kujdesur dhe ka biseduar me të afërmit e Rugovës, këshilltarë të tij, shokë të klasës fillore e të studimeve, për të sjellë fakte interesante që nuk dihen publikisht. Ibrahim Rugova ishte shkrimtar, filozof e intelektual. Është një nga themeluesit e Republikës së Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthejnë protesta të dhunshme në Athinë (Video)

Posted: 06 Dec 2016 01:12 PM PST

Protesta të dhunshme kanë shoqëruar mbrëmjen e sotme në Athinë për 8-vjetorin e vrasjes së të riut Aleksandros Grigoropulos, që humbi jetën nga dhuna e policisë gjatë protestave në kryeqytetin grek. Koktej molotovi dhe gurë janë hedhur nga protestuesit në drejtim të policisë, teksa shumë dyqane e makina të parkuara janë shkatërruar. Më shumë se 3 mijë policë ndodhen në rrugët e kryeqytetit grek. Policia njoftoi se ka ndaluar 18 persona që janë shoqëruar për në mjediset......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ditmir Bushati kërkon qëndrim të qartë të NATO-s për Kosovën

Posted: 06 Dec 2016 01:07 PM PST

Nisi këtë të martë në Bruksel Ministeriali i Ministrave të Punëve të Jashtme të NATO-s. Ky ministerial vjen në një moment të rëndësishëm për Aleancën, ku përveç tensioneve gjithnjë e në rritje me Rusinë, sfidave në jug dhe lindje të Mesdheut apo kërcënimeve terroriste të ISIS, pasi tashmë Aleanca gjendet në një moment delikat të saj, pasi zgjedhjet në SHBA dhe administrata e re e janarit, pritet të ketë impaktin e saj dhe në funksionimin e Aleancës. I pyetur......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Padishahu Albert Bunjaki

Posted: 06 Dec 2016 12:57 PM PST

Shkruan Skënder Selmani, ish-anëtar i Kryesisë së futbollit në pavarësim nga ai ish-Jugosllavisë dhe ish-donator Nuk eshte Befasi qe Bordi jep perkrahje maksimale selektorit, per kte ka pase nji kohe te gjate ne shkrimet e meparshme Kur ne nji shkrim timin kame thane se jetgjatsija e Bunjakit eshte deri sa eshte Vokri Kryetar, sepse Vokri sguxon ta shkarkon Bunjakin e pse e dijn kta dy edhe shume e shume te tjer, me nji fjale Albert Bunjaki komandon dhe urdhnon Fadil Vokrin, Agim Ademin dhe Eroll Salihun edhe sikur kto humbje qe I pat Alberti te ishin me 20 me o, Albert Bunjaki menjiher pas humbjes me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pallaska: E turpshme rangimi i Kosovës në testin e PISA-s

Posted: 06 Dec 2016 12:47 PM PST

Juristi dhe analisti, Dastid Pallaska, e ka quajtur të turpshëm rangimin e Kosovës në raportin e PISA-s. Pallaska, përmes një postimi në Facebook, vlerëson së arsimi në vend është jocilësor për shkak se sistemit aktual të financimit i mungojnë mekanizmat që stimulojnë cilësinë dhe ndëshkojnë mungesën e cilësisë. Lexojeni të plotë postimin e Pallaskës: “Për një model të ri të financimit të arsimit në Kosovë Rankimi i turpshëm i Kosovës në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fadil Vokrri nuk e mbajti premtimin!

Posted: 06 Dec 2016 12:44 PM PST

Shkruan: Nexhmedin Bunjaku, ish-futbollist dhe refer Ishte e ditur se  pas pranimit te FFK/se ne UEFA dhe FIFA, anetari i Komitetit Egzekutiv nga Gilani z.Murat Hoxha,do terhiqej dhe keshtu me pat premtuar edhe mua  gjate nje kafeje ne hotelin Kristal. Pak para  kuvendit  zgjedhore te fundit te FFK/s,ku pa asnje kunderkandidat dhe pa asnje vote kunder u rizgjodh edhe per nje mandat kryetari i tashem Vokrri,por  per  voten e Fc/Drita nga z.Sedat Pajaziti kryetar i atehereshem, i u premtua posti  i antarit te Komitetit Egzekutiv ne vend te z.Murat Hoxha,pasi qe ai te terhiqet,e kjo bisede dhe ky premtim......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Daut Haradinaj i përgjigjet propozimit të Isa Mustafës për matje të territorit

Posted: 06 Dec 2016 12:38 PM PST

Dy blloqet pozitë e opozitë vazhdojnë të jenë të ndara për sa i takon demarkacionit me Malin e Zi dhe formave se si duhet t’i ipet epilog kësaj marrëveshje. Në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, parti kjo qe e ka kundërshtuar më së shumti marrëveshjen aktuale për demarkacionin thonë se kjo versioni aktual është i papranueshëm dhe se gjithçka duhet të nisë nga pika zero. Deputeti i kësaj partie, Daut Haradinaj thotë se nuk është në dijeni për ftesën e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reforma prek pragun zgjedhor, zonat dhe listat zgjedhore

Posted: 06 Dec 2016 12:31 PM PST

Nevoja për reforma zgjedhore në Kosovë është reale, thonë ekspertët. Sipas tyre, subjektet politike duhet të ndjekin shembuj të shteteve që kanë shkallë më të lartë të demokracisë, para se t’u përvishen reformave. Ish-kryeshefi ekzekutiv i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Mazllum Baraliu thotë se reformat zgjedhore, janë të nevojshme ndryshimet në legjislacion, sistemin zgjedhor dhe në vet procesin zgjedhor. “Do të duhej patjetër që Kosova të ketë kod, ku do të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Lajm i mirë, rizgjedhja e Angela Merkel në krye të CDU-së

Posted: 06 Dec 2016 12:30 PM PST

Kryeministri i vendit, njëherësh lider i LDK-së, Isa Mustafa, e ka quajtur lajm pozitiv për Partitë Popullore Evropiane rizgjedhjen e kancelares gjermane Angela Merkel në krye të CDU-së. Mustafa përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “është lajm i mirë që në krye të CDU-së dhe të Gjermanisë, pas zgjedhjeve që do të mbahen vitin e ardhshëm, pritet të jetë sërish Kancelarja Merkel dhe CDU-ja, anëtare e Familjes së EPP-së, ku LDK-ja është anëtare shumë e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjakmarrja, drama e 11-vjeçarit: Kam lindur i ngujuar, nuk di të shkruaj e as të lexoj

Posted: 06 Dec 2016 12:29 PM PST

Arbeni është vetëm 11 vjeç. Jeton me gjyshërit në fshatin Vrakë të qarkut Shkodër. "Faji" i vetëm i tij është që lindi në familjen Gjonluli. Ai nuk ka dalë asnjëherë nga pragu i shtëpisë. Nuk ka shokë. Nuk di shkrim e këndim, pasi nuk ka shkuar asnjëherë në shkollë. Arbeni thotë se nuk del jashtë shtëpisë, pasi "është në gjak".  "Unë e kuptoj këtë situatë. Kam frikë nga gjakësi, se njeriu frikë për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apple sqaron problemet me baterinë e iPhone 6s

Posted: 06 Dec 2016 12:27 PM PST

Pas thirrjes së Apple-it për rikthim të telefonave iPhone 6S, që kanë shfaqur probleme me bateri, gjiganti teknologjik ka sqaruar arsyen e këtij problemi. Ditë më parë u njoftua se shumë pajisje iPhone 6S fikeshin edhe pse kishin përqindje të lartë të baterisë së mbushur, ndërsa tani Apple thotë se kjo ka ndodhur për shkak se një komponent i baterisë ishte në ambient të hapur më shumë se që duhej para se të futej në paketën e baterisë. “Kemi gjetur se një numër i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lady Gaga: Pas përdhunimit vuaj nga stresi post traumatik

Posted: 06 Dec 2016 12:09 PM PST

Ka vuajtur nga stresi post-traumatik që prej përdhunimit në moshen 19 vjeçare e deri më tani, nuk ia kishte thënë askujt. Por Lady Gaga ka vendosur të mos heshtë më mbi dhimbjen që ka mbajtur brenda vetes për kaq vjet, e bashkë me të, edhe sëmundjen psikike që pasoi agresionin e pësuar. “Unë vuaj nga një sëmundje mendore, stresi post-traumatik. Nuk e kam treguar kurrë më parë një gjë të tillë. Mirësia që më treguan mjekët, familjarët, miqtë e mi ishte ajo që......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fund karriere për CR7? Rrezikon 6 vite burgim për evazion

Posted: 06 Dec 2016 12:08 PM PST

Cristiano Ronaldo rrezikon së paku 6 vite burgim. Kjo është të paktën deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të autoritetit të taksave në Spanjë. Jose Maria Mollinedo e bëri këtë koment shokues për radion “RAC1”, ku theksoi edhe ashpërsinë e akuzave për evazion fiskal. Gazeta “El Mundo” raportoi gjatë kësaj jave se Ronaldo kishte larguar të paktën 126 milionë paund të ardhura nëpër parajsa fiskale, siç janë ishujt britanikë Virgin, që prej vitit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Degradon gjendja e ajrit: Matja e mbrëmjes, shumë e dëmshme për shëndetin

Posted: 06 Dec 2016 12:04 PM PST

Gjendja e ajrit në kryeqytetin e Kosovës është përkeqësuar. Ajri në Prishtinë në mbrëmje është bërë edhe më i rrezikshëm për shëndetin e qytetarëve. Matja e fundit, e bërë në mbrëmje nga Qendra për matjen e cilësisë së ajrit, e vendosur nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, tregon se ajri është "shumë i pashëndetshëm", raporton Gazeta Express. Cilësia e ajrit në Prishtinë është aktualisht në nivelin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdon skandali në Real, tashmë hetohet edhe një yll për fshehje të tatimit

Posted: 06 Dec 2016 11:46 AM PST

Luka Modric është vënë në shënjestrën e hetimeve të organeve tatimore spanjolle Sipas asaj që publikon e përditshmja “El Mundo”, mesfushori kroat ka kryer evazion fiskal duke transferuar në një kompani me seli në Luksemburg të ardhurat e përfituara nga të drejtat e imazhit të periudhës 2012-2014. Modric e krijoi shoqërinë “Ivano SARL” në dhjetor të vitit 2012, 4 muaj pas transferimit të tij tek Reali i Madridit. Mësohet se Modric figuron si aksioneri i vetëm i kësaj kompanie,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është dëshmia e burrit që hodhi gruan nga kati i katërt

Posted: 06 Dec 2016 11:44 AM PST

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest me burg” për Ferdinand Rukon, i cili ia mori jetën gruas duke e hedhur nga dritarja e tualetit në Fier, disa ditë më parë. Sipas burimeve bëhet e ditur se Ruko nuk ka dhënë asnjë deklaratë në gjyq në lidhje me ngjarjen, teksa është parë në gjendje të rënduar emocionale në sallë. Televizioni Klan ka zbardhur dëshminë e tij përpara hetuesve. Ai është shprehur i penduar për veprimin që kishte kryer,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë po ndodh me urën në veri të Mitrovicës? (VIDEO)

Posted: 06 Dec 2016 11:22 AM PST

Në veri të Mitrovicës, po pretendohet se po ndërtohet një mur i lartë për të ndarë fizikisht këtë pjesë të qytetit me atë jugore. Kryetari i veriut Goran Rakiq i ka thënë Klan Kosovës, se aty nuk po ndërtohet kurrfarë muri. Ai tha se aty nuk po punohet asgjë më shumë e as më pak se sa parashihet me projektin për revitalizimin e urës për të cilin janë dakorduar në Bruksel, Prishtina e Beogradi, njofton Klan Kosova. Sipas tij, aty është duke u bërë nivelizimi i zonës......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Getoar Selimi me këngë për një politikan? (Foto)

Posted: 06 Dec 2016 11:19 AM PST

Getoar Selimi me këngë të re dhe shumë interesante. Shoku i tij i ngushtë nga i njejti label, Onat, ka treguar se kënga do të quhet Berlusconi, duke u lidhur kështu me mbiemrin e ish kryeministrit italian Slivio Berlusconi. Ende nuk dihet se pse Getoari ka vendosur për një titull të tillë por sido që jetë gjithçka do të kuptohet pas publikimit të kësaj kënge që pritet të ndodh shumë shpejt. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Delegacioni nga Jordania vizitoi MAPL-në

Posted: 06 Dec 2016 11:17 AM PST

Delegacioni nga Jordania i kryesuar nga  Ministri i Punëve të Brendshme të Jordanisë, SH.T.Z Salameh Hammad, vizitoi sot Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal, ku u prit nga Zëvendësministri i MAPL-së,  Bajram Gecaj dhe Sekretarja e Përgjithshme e MAPL-së,  Rozafa Ukimeraj.  Në takimin me delegacionin Jordania, Zëvendësministri Gecaj prezantoi rregullimin e qeverisjes lokale në Kosovë para dhe pas pavarësisë së Kosovës dhe realizimin e procesit të decentralizmit dhe qeverisjes lokale dhe zhvillimet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mesazh brenda fustanit të Michelle Obama (Foto)

Posted: 06 Dec 2016 11:06 AM PST

Gjatë këtyre tetë viteve si Zonjë e Parë, Michelle Obama do të kujtohet edhe për revolucionin në stilin e të veshurit që solli në Shtëpinë e Bardhë. Ka shtuar lulet, ngjyrat dhe veshjet e saj janë shumë pak zyrtare, madje mund të thuhet se ajo është bërë edhe një ikonë mode. Në daljen e fundi të saj ditën e djeshme ka veshur një fustan të Gucci’s Alessandro Michele dhe padyshim mund të thuhet se ajo rrezatonte e tëra. Dorë për dorë me Barack, në ceremoninë e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rouhani 'kërcënon' Trumpin: Irani s’do ta lejojë të ndryshojë paktin bërthamor

Posted: 06 Dec 2016 11:02 AM PST

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani është shprehur gjatë kësaj të marte se nuk do ta lejojë presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të shfuqizojë marrëveshjen globale bërthamore, duke paralajmëruar për pasoja të papërcaktuara nëse Uashingtoni e tradhton atë pakt. Gjatë fushatës presidenciale për Shtëpinë e Bardhë, Trump ka thënë se do të flakte tej paktin e Iranit me fuqitë e tjera botërore, sipas së cilës Teherani bie dakord të kufizojë programin e saj......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ruaje këtë faqe

Tjerat postime

1 Prilli (1) 10 (1) 17 shkurti (6) 28 nentori (7) 28 Nëntori (2) 5 (1) 7 (6) 7 marsi (7) 8 (1) 8 marsi (5) 9 (1) Abanozi (1) Abasidët (1) Abazoni (1) Abdesi (1) Abdylazis Islami (1) Abetarja (3) Ablacioni (1) Abrazioni (1) Absent radial pulse (1) Abshisa (1) Absolventi (1) Absorbentët (1) Absorbimi (1) ACE inhibitors (2) Acetoni (1) Acidet (1) Acidet biliare (1) Acidet yndyrore (2) Acidi askorbik (1) Acidi borik (1) Acidi folik (6) Acidi laktik (1) Acidi nikotinik (1) Acidi nitrik (1) Acidi parinarik (1) Acidi piruvik (1) Acute mitral regurgitation (1) Acute pericarditis (2) Adaptimi (1) Adelina Mamaqi (4) Adem Gajtani (2) Adem Jashari (3) Adem Ramadani (2) Adeti (1) Adoleshenca (1) Adolf Hitler (1) Adoptimi (1) Adrenalina (1) Adresa (32) Adsense (3) Aerob (1) Aeroplani (1) Afazia (1) Afekti (1) Afërdita (2) Aforizma (3) Afrika (2) Afta (1) Afёrdita (1) Ag Apolloni (2) AgBiMed (1) Agjentët ekonomik (1) Agjerimi (6) Agjërimi (2) Agnesa Mahalla (6) Agon Bislimi (7) Agrafia (1) Ahireti (1) Ahmedizmi (1) AIDS (11) Ajri (2) AKI (3) Aknet (1) Akondroplazia (1) Akrepi (1) Akromatoza (1) Aksidentet e trafikut (3) Aksidenti (1) Aktinidet (1) Aktori (1) Aktrimi (1) Akulli (1) Akullorja (1) Akupunktura (1) Albatros Rexhaj (1) Albatrosi (3) Alber Kamy (1) Albin Kurti (1) Albumina (1) Aldosteroni (1) Alegoria (2) Alergjeni (1) Alergjia (2) Alergologjia (1) Alfentanili (1) Algat (1) Algat blu te gjelbra (2) Algoritmi (1) Ali Asllani (2) Ali Pasha (1) Ali Podrimja (4) Aliazhet e hekurit (3) Alibia (1) Alienët (2) Aliteracioni (1) Alkoolet (1) Allahu (2) Almedin Ejupi (2) Alpet Shqiptare (1) Alpha-blockers (1) Alternatori (1) Altruizmi (3) Alveolet (1) Ambasada (2) Ambulatory blood pressure recording (1) Amerika Jugore (2) Amerika Veriore (2) Amilaza (1) Amiloidoza (2) Amin (1) Aminat biogjene (1) Aminoacidet (2) Amoniaku (1) Amplituda (1) Anafaza (1) Anafillaksa (1) Anafora (1) Analiza (5) Analiza dhe komenti i poezisë ''Albatrosi'' të Sharl Bodlerit (1) Analiza e dramës ''Cuca e maleve'' (1) Analiza e dramës ''Emira'' (2) Analiza e dramës ''Gof'' (1) Analiza e dramës ''Varri i qyqes'' (1) Analiza e komedisë ''Bretkosat'' (1) Analiza e komedisë ''Shumë zhurmë për asgjë'' (1) Analiza e komedisë ''Zogjtë'' (1) Analiza e novelës ''Plaku dhe deti'' (1) Analiza e poemës '' Çajld Haroldi'' (1) Analiza e poemës '' Erveheja'' (1) Analiza e poemës '' Liria'' (1) Analiza e poemës '' Scodra'' (1) Analiza e poemës '' Serafina Topia'' (1) Analiza e poemës ''Andrra e jetës Zoga'' (1) Analiza e poemës ''Bukuria'' (1) Analiza e poemës ''Eneida'' (1) Analiza e poemës ''Garda Krutane'' (1) Analiza e poemës ''I tretuni'' (1) Analiza e poemës ''Iliada'' (1) Analiza e poemës ''Kënga e Sprasme e Balës'' (1) Analiza e poemës ''Lissus'' (1) Analiza e poemës ''Odisea'' (1) Analiza e poemës ''Te dheu i huaj'' (1) Analiza e poemës ''Vaji i bylbylit'' (1) Analiza e poemës Bagëti e Bujqësi'' (1) Analiza e poezisë ''Paraja'' të Hasan Zyko Kamberit (1) Analiza e poezisë së Ali Podrimjes (1) Analiza e poezisë së Azem Shkrelit (1) Analiza e poezisë së Din Mehmetit (1) Analiza e poezisë së Pablo Nerudës (1) Analiza e romanit '' Bardha e Temalit'' (1) Analiza e romanit '' Dikush më buzëqeshte'' (1) Analiza e romanit '' I huaji'' (1) Analiza e romanit '' Lufta dhe paqja'' (1) Analiza e romanit '' Xha Gorio'' (1) Analiza e romanit ''Don Kishoti'' - Miguel Servantes (1) Analiza e romanit ''Era dhe Lisi'' (1) Analiza e romanit ''Gjenerali i ushtrisë së vdekur'' (1) Analiza e romanit ''Karvani i bardhë'' (1) Analiza e romanit ''Kështjella'' (1) Analiza e romanit ''Kronikë në gur'' (2) Analiza e romanit ''Lumi i vdekur'' (1) Analiza e romanit ''Njeriu me top'' (1) Analiza e romanit ''Oh'' (1) Analiza e romanit ''Para Agimit'' (1) Analiza e romanit ''Përsëri në këmbë'' (1) Analiza e romanit ''Piramida'' (1) Analiza e romanit ''Rruga e shtëpisë sime'' (1) Analiza e romanit ''Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo'' (1) Analiza e romanit ''Viti i mbrapshtë'' (1) Analiza e tragjedisë ''Hamleti'' - William Shakespeare (1) Analiza e tragjedisë ''Mbreti Lir'' (1) Analiza e tragjedisë ''Persët'' (1) Analiza e tregimit ''Kukulla të ngrira'' (1) Analiza e veprave të Ali Podrimjes (1) Analiza e veprave të Anton Pashkut (1) Analiza e veprave të Sharl Bodlerit (1) Analiza e veprës '' Prometeu i mbërthyer'' (2) Analiza e veprës ''Epi i Gilgameshit'' (1) Analiza e veprës ''Komedia Hyjnore'' (1) Analiza e veprës ''Shqipëria Çka qenë (1) Analiza e veprës ''Vdekja më vjen prej syve të tillë'' (1) Analiza e veprës ''Zani i zemrës'' (1) Analiza letrare (155) Analizatoret (1) Anamorava (1) Anasarka (1) Anatomia (128) Anatomia patologjike (5) Andon Zako Çajupi (7) Androgjenet (1) Andromeda (1) Andrra e jetës Zoga (1) Anekdota (2) Anekdotat (2) Anemia (1) Anemia mikrocitare hipokrome (1) Anemia pernicioze (1) Anesteziologjia (19) Aneurizma (1) Angina pectoris (10) Angina pektoris (1) Angiografia cerebrale (1) Angioplasty (1) Anijet (1) Anijet kozmike (1) Animacione (1) Animizmi (1) Anionet (2) Anketa (1) Ankthi (1) Anomalia (1) Anomalite e refraktimit (4) Anomaloskopi (1) Antarktida (2) Antibiotikët (1) Antibioza (1) Anticoagulants (1) Antidiabetiket oral (2) Antidiaroikët (1) Antidot (1) Antiemetikët (1) Antigjenet (3) Antioksidant (1) Antisepsa (1) Antisteriliteti (1) Antiteza (2) Antitrupat (2) Anton Pashku (6) Anton Santori (1) Antonimet (1) Antraksi (1) Antropometria (1) Anuria (1) Anza e Henleut (2) Aortic and mitral valve disease (1) Aortic coarctation (2) Aortic regurgitation (2) Aortic sclerosis (1) Aortic stenosis (6) Aparatet e anijeve kozmike (1) Aparatet elektrotermike (1) Aparati jukstaglomerular (1) Apele per ndihme (1) Apex beat (1) Apnea (1) Apoptoza (1) Apostrofa (1) Apraksia (4) Arabët (2) Argëtimi (1) Ari (1) Aristoteli (1) Aristrokracia (1) Ariu (2) Arkiva (30) Aroma (1) Arseniku (1) Arshi (1) Arsimi (2) Arsimimi shëndetësor (1) Arteria (1) Arterioskleroza (3) Artikulacioni (1) Artiola (1) Asdreni (5) Asepsa (1) Ashensori (1) Asidenti (1) Asonaca (1) Aspergilloza (1) Astenosfera (1) Asteroidi (1) Astigmatizmi (1) Astrit Lulushi (1) Atdheu (3) Ateizmi (1) Atelektaza (2) Ateromatoza (1) Ateroskleroza (4) Atmosfera (2) Atomet (3) Atomi (3) Atrial fibrillation (7) Atrial septal defect (7) Atrofia (3) Atrofia e bulbusit (1) Australia (2) Austria (1) Autizmi (7) Autobiografia (1) Autobusi (1) Autochthonous (1) Autoimuniteti (1) Autokracia (1) Automobili (1) Autopsia (1) Autoshkolla (21) Avaz (1) Avni Tafili (17) Avulli (1) Azia (2) Baba (3) Bacterial endocarditis (3) Bagëti e bujqësi (4) Bajrami (1) Bakri (10) Bakteremia (1) Bakteret (6) Balanitis (1) Balena (1) Baleti (1) Balistika (2) Balistika e jashtme (1) Balistika kriminalistike (1) Ballkani (1) Balloon valvuloplasty (1) Bankat (1) Banori dhe shpresa e tij (1) Barcoleta (6) Barnat (7) Barnat antikanceroze (1) Barnat ekpektorante (1) Barnat kundër motilitetit (1) Barnat kunder ulqeres peptike (1) Barnat kunder vjelljes (1) Bashkëtingëlloret (1) Bashkëtinglloret (1) Bashkia (1) Bebeza (2) Bedri Dedja (1) Beduinët (1) Bekir Halimi (24) Bërrylat (1) Bërthama (2) Besa - Besë (1) Besa e Konstandinit (1) Besimet monoteiste (1) Besimi (1) Beta-blockers (1) Biandria (2) Bibliografia (1) Bicikleta (1) Bifurkacioni (1) Big Bangu (1) Bigamia (2) Bilal Golemi (1) Bilal Xhaferri (1) Bimet (1) Bimët e gjelbra (1) Biocenozat (1) Biofizika (1) Biografia (82) Biokimia (44) Biokimia klinike (1) Biologji test (192) Biologjia (46) Biologjia molekulare (2) Bioprosthetic valve (1) Biosfera (1) Biosistematika (1) Biotopet (2) Biznesi (1) Blalock-Taussig shunt (1) Blej (3) Bleta (2) Bllokatoret e receptoreve H2 histaminike (1) Bodrumi (1) Bomba atomike (1) Bomba me hidrogjen (1) Bora (4) Borgjezi fisnik (1) Borgjezia (1) Borxhi (1) Bregdeti (1) Brenga (1) Breshka (1) Bretkosa (2) Brikenë Meha (1) Bronkiolet (1) Bronkopneumonia (1) Brucelloza (2) Budizmi (1) Bufi (1) Bukuria (1) Bukuroshja e Fjetur (1) Buqja (1) Burimi i infeksionit (1) c (1) Ç’u Mbush Mali (1) Çajld Haroldi (1) Calcium channel blockers (1) Calor (1) Çamëria (1) Cardiac defibrillators (1) Cardiology (74) Çarls Dikens (1) Carotid artery pulsations (1) CEFTA (1) Çeliku (2) Celuliti i orbites (1) Celuloza (3) Centralet elektrike (2) Çështë dhe Çdo të bëhet'' (1) CGI animation (1) Chest pain (1) Choki (1) Choroidal neovascularization (1) Chronic mitral regurgitation (1) Chronotropic incompetence (1) Ciankobalamina (1) Cigarja (1) Cikli kardiak (1) Cikli pentozik (1) Ciklopegjiket (1) Cilësia (1) Cirroza (6) Ciruset (1) Citati (1) Citoplazma (3) Çka është Seuli? (1) Coarctation of aorta (2) Collapsing pulse (1) Complications of infective endocarditis (1) Complications of prosthetic valves (1) Congenital heart diseases (1) Constrictive pericarditis (4) Continuous murmurs (1) Copat e huaja (2) Copat e huaja intrabulbare (4) Copat e huaja metalike ne korne (1) Copat e huaja ne korne (2) Cor bovinum (1) Corpus callosum (3) Corpus uteri (1) Cuca e maleve (2) Cunami (1) Cyanosis (1) Daja (1) Dakriocistiti (4) Dakriocistiti akut flegmonoz (2) Daktiloskopia (3) Dallendyshet (2) Daltonizmi (1) Daniel Defo (1) Dante Aligeri (3) Dante Aligieri (1) Dantroleni (6) Dardha (1) Dashuria (4) Daut Demaku (9) definicione (2) Degradimi (1) Dekameroni (1) Dekarboksilimi (1) Dekarboksilimi i aminoacideve (1) Deluzioni (1) Demografia (3) Demokracia (1) Demonet (1) Dendesia (1) Depedikulimi (1) Depresioni (1) Deratizimi (1) Derdhja (1) Dermatologjia (26) Dermatophyta inguinalis (1) Dëshirë e vërtetë e shqiptarëve (1) Dëshmorët (1) Determinantat antigjenike (1) Deti (2) Dextrocardia (1) Dezaminimi (1) Dhelpra (1) Dhembet (1) Dhëmbët (1) Dhimitër Xhuvani (1) Diabeti (22) Diagnoza (8) Dialektet (1) Dialektet e gjuhës shqipe (1) Dialekti (1) Dialektizmat (1) Dialog (2) Dialogu (1) Diastolic dysfunction (1) Diateza (1) Dielli (5) Dieta (5) Diftongjet (1) Difuzioni (1) Digital Kosovo (5) Dijet e njerëzve të mëdhenj (1) Dijetaret (1) Dikush më buzëqeshte (1) Dimri (4) Din Mehmeti (1) Diseksioni (1) Dispraksia (1) Distilimi (1) Distrofia yndyrore (2) Dita e Xhuma (1) Ditari (1) Diuretics (1) Diureza (3) Divertikuloza e zorrës së trashë (1) Dizuria (1) Djali Shqiptar (1) Djalli (2) Doket (1) Doktrina e Krishtenë (1) Dokumentet (1) Dollari (1) Dolor (1) Don Kishoti (2) Don Zhuani (1) Dosjet (2) Dozat (1) Dozimi (2) Dr. Agon Bislimi (1) Drama (4) Dramatika (1) Dressler's syndrome (1) Drini i Bardhë (1) Drita në zemër (1) Dritëro Agolli (8) Drogat (4) Druri (27) Drusen (1) Dua (53) Duart (1) Ductus arteriosus (1) Duhani (20) Dukuria kimike (2) Durimi (1) Durimi dyfytyrësh (1) Dusk Drive (1) Dyshimi (1) E drejta civile (3) E-Biznesi (1) Earn Money (3) Ebu Hanife (1) Echinococcus granulosus (1) Edema (3) Edema angioneurotike (3) Edema e kornese (1) Edmond de Amiçis (2) Edukata (1) Edukimi sanitar (1) Edukimi shëndetsor (1) Efektet anesore (3) Efikasiteti diagnostik (1) Efikasiteti terapeutik (1) Egzogamia (2) Eideza (1) Eisenmenger complex (1) Eisenmenger syndrome (3) Ejection click (1) Ekologjia (2) Ekonomia (145) Ekonomiksi (3) Eksperimenti (1) Ekstraneti (1) Eksudati (2) Ekzaminimi (4) Ekzfotalmometri (1) Elegjia (2) Elektroencefalografia (1) Elektroforeza (2) Elektrolitët (2) Elektroliza (1) Elektromiografia (1) Elektromotori (1) Elektronet (1) Elementet e bllokut (1) Elementet kalimtare (2) Elementet kimike (1) Elementet Letrare (7) Emancipimi (1) Emancipimi i femrës (1) Emanetu Feridetun (1) Embolia (3) Embolia e arteries qendrore te retines (3) Embrioni (1) Emfizema (1) Emfizema subkutane (1) Eminem (1) Emra Shqip (2) Emrat abstraktë (2) Emrat e përgjithshëm (3) Emrat e përveçëm (3) Emrat konkretë (2) Emri (11) Emri i përgjithshëm (1) Emri i përveçëm (1) Encefalopatia (1) Endemia (1) Enderr (2) Enderrat (14) Endocarditis (1) Endogamia (2) Endokrinologjia (1) Endometriumi (2) Endotendineum (1) Eneida (1) Energjia (4) Enët e gjakut (1) Enflurani (3) Enis Presheva (1) Entropia (1) Enukleacioni i syrit (2) Enumeracioni (1) Enver Gjergjqeku (1) Enver Robelli (1) Enzimet (2) Epanastrofea (1) Epi i Gilgameshit (2) Epidemia (1) Epidemiologjia (19) Epiderma (1) Epidermophytia inguinalis (1) Epiglotisi (1) Epika (1) Epilepsia (5) Epiteli (3) Epiteli shumeshtresor i sheshte (2) Epitendineum (1) Epiteti (1) Epithalamus (1) Epitopet (1) Epoka (1) Epshet. Uria (1) Epshi (1) Eqrem Çabej (1) Era (1) Eradikimi (1) Erb's point (1) Eritroblastoza fetale (3) Eritrocitet (5) Ernest Hemingway (1) Ernest Koliqi (1) Ernesto Sabato (1) Erozioni (1) Erozioni i kornese (3) Ersilja Çeli (4) Ervehaja (1) Esad Mekuli (2) Esat Stavileci (1) Ese (127) Ese per 17 shkurtin (1) Ese per 28 nentorin (2) Ese per 8 marsin (1) Ese per Arsimin (1) Ese per atdheun (2) Ese per dashuri (1) Ese për dashurinë (2) Ese per dimrin (1) Ese per durimin (1) Ese per familjen (2) Ese per femijet (2) Ese per leximin (2) Ese per librin (1) Ese për nënën (1) Ese per pranveren (5) Ese për pushimet verore (1) Ese per pushtetin (1) Ese per shkollen (1) Ese per shokun (1) Ese per veren (1) Eseja (1) Eshtrat (2) Eskili (2) Essay (8) Estrogjenet (1) Estrogjeni (3) Ethet (2) Ethet hemorragjike Krime-Kongo (7) Etika (1) Etika Islame (1) Etiologjia (24) Etja (1) Etleva Durmishi (1) Etnija (2) Etnografia (1) Eufemizmi (1) Euro (1) Evakuimi (1) Evropa (2) Ezani (3) Ezani më i mrekullueshëm i Bilalit (1) Fabula (9) Facebook (5) Fadil Maloku (3) Fagocitoza (1) Faik Konica (4) Fakte Historike (6) Fakte shkencore (15) Faktoret e rrezikut (2) Falja (1) Falja e namazit (11) Fallot's tetralogy (5) Familja (5) Familja patriarkale (1) Fan Noli (2) Fantazmat (1) Faqe (284) Faqet e institucioneve të Kosovës (1) Farkëtimi (1) Farmakodinamika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (69) Fatet (1) Faton Bislimi (2) Fatos Arapi (2) Fauna (1) Febris continua (1) Febris intermitens (1) Febris recurens (1) Febris remitens (1) Febris undulans (1) Federata Mikroneziane (1) Feja (7) Feja Islame (793) Fejesa (1) Fejzi Bojku (1) Fekonditeti (1) Fëmija (1) Femijet (2) Femra (4) Fenilketonuria (2) Fenotipi (1) Feokromocitoma (1) Ferizaj (1) Fertiliteti (1) Festa e shkollës (1) Fetva (1) Figura e krahasimit (2) Figurat Letrare (41) Fijet asociative (1) Filip Shiroka (4) Filma (46) Filma me titra shqip (7) Filmi (10) Filmofil Group (1) Filtrimi (1) Filtrimi glomerular (1) Fimoza (1) Firma (2) Fisi (1) Fisnik Ismaili (1) Fito leke (5) Fito Para (11) Fito trafik (1) Fizika (5) Fizika Kuantike (1) Fiziologjia (81) Fiziologjia Patologjike (70) Fjala (2) Fjale te urta (10) Fjalë të urta (1) Fjale te urta Islame (2) Fjale te urta per ambicjen (1) Fjale te urta per besimin (1) Fjale te urta per vellaun (1) Fjale te urta per vullnetin (1) Fjale te urta per zhgenjimin (1) Fjalët e parme (1) Fjalët e përbëra (1) Fjalët e qiririt (2) Fjalët e urta (3) Fjalët jo të parme (1) Fjali të përbëra me bashkërenditje veçuese (1) Fjalia (7) Fjalia dëftore (2) Fjalia dëshirore (2) Fjalia e përbërë (7) Fjalia e thjeshtë (1) Fjalia nxitëse (2) Fjalia pyetëse (2) Fjalia thirrmore (1) Fjalitë e përbëra me bashkërenditje (5) Fjalitë e përbëra me bashkërenditje kundërshtuese (1) Fjalitë e përbëra me bashkërenditje përmbyllëse (1) Fjalitë e përbëra me bashkërenditje veçuese (1) Fjalitë e përbëra me nënrenditje (1) Fjalor (3) Fjalor Anglisht Shqip (2) Fjalor shqip arabisht (1) Fjalori (96) Fjalori frengjisht shqip (1) Flagranca (1) Flamuri (3) Flavoproteinat (1) Flegmona (2) Flegmona e kapakeve (1) Flegmona e orbites (4) Flora (1) Flora Brovina (4) Fluoresceina (1) Fluori (1) Flutura (1) Fluturaket (1) Fluturimet ne hapesire (1) Fobia (3) Folja (6) Folklori (1) Folkodina (1) Fonema (1) Fonemat (1) Fonetika (1) Fonologjia (1) Forca e frenimit ne rrota (1) Forma (1) Format farmaceutike (2) Formatizimi i kompjuterit (1) Formula strukturore (1) Forumi i Te Rinjve Muslimane (3) Fosfori (1) Fosilet (2) Foto (63) Fotokoagulimi me laser (1) Fragment (1) Franca (1) Françesko Petrarka (1) Frekuenca (1) Frekuenca e punes se zemres (1) Frenat me disk (1) Fridrih Niçe (1) Fridrih Shiler (1) Friedreich's ataxia (1) Frutat (1) Frymëmarrja indore (2) Fshatari (1) Fumigacioni (1) Fun (4) Functio laesa (1) Fundusi i syrit (1) Funksioni (10) Fuqia (1) Fusha kortikale motorike e të folurit (1) Fusha leksikore (1) Fusha magnetike (1) Fusha primare motorike (1) Fusha vizive (2) Fusnota (1) Futbolli (1) Fyell' i Bariut (1) Gabriel Garsia Markez (1) Galaktika (1) Gallavardin phenomenon (1) Gallbladder (1) Gamaglobulinat (1) Gangrena (1) Gaqo Bushaka (1) Garda Krutane (1) Gaspër Pali (1) Gastriti (2) Gastrulimi (1) Gavril Dara (1) Gavril Dara i Riu (1) Gazetari (2) Gezim Kelmendi (7) Gëzim Kelmendi (1) Gihti (1) Gingivostomatiti herpetik (1) Giza (2) Gjakderdhja (5) Gjaku (17) Gjarpëri (1) Gjedhi (1) Gjendja flagrante (1) Gjendja urgjente (1) Gjenerale (45) Gjenerali i ushtrise se vdekur (1) Gjenet (8) Gjenetika (1) Gjeni (1) Gjenotipi (1) Gjeografi (82) Gjeografi test (161) Gjeravica (1) Gjergj Fishta (2) Gjinekologjia (14) Gjinia (1) Gjinia asjanëse e emrit (1) Gjinia dramatike (1) Gjinia e emrit (1) Gjinia epike (1) Gjinia lirike (1) Gjirafa (1) Gjitaret (1) Gjitarët (1) Gjithësia (2) Gjon Buzuku (1) Gjuha (4) Gjuha angleze (1) Gjuha arabe (1) Gjuha artistike (1) Gjuha dhe Letersia (2) Gjuha e folur (1) Gjuha e shkruar (1) Gjuha gjermane (48) Gjuha italiane (1) Gjuha jonë (2) Gjuha Shqipe (252) Gjuhë dhe letërsi (4) Gjuhë shqipe dhe Letërsi (60) Gjumi (3) Gjykimi (1) Gjyshja (2) Glaukoma (19) Glaukoma kongjenitale (1) Glaukoma neovaskulare (4) Glomeruli renal (2) Glomerulonefriti (1) Glukoza (3) Goca e detit (1) Gomari (1) Gostia (1) Gradacioni (1) Gramatika (27) Granulocitet (1) Granulomes sifilitike (1) Gripi (6) Grupe (2) Grupet e zanoreve (1) Grupet shoqërore (1) Grupi i gjakut (1) Guljelmo Markoni (1) Gunga (1) Gurët e Kilit (1) Guri i Bardhë (1) Gusha endemike (1) HAARP (1) Hadithe (120) Hadithe per diten e Xhuma (1) Hadithe per vdekjen (1) Hakeri (1) Haki Stërmilli (1) Halazioni (1) Halid El-Beker (1) Halil Xani (1) Halucinacionet (2) Hamleti (2) Haptenet (1) Haqif Ibrahimi (2) Hartim per librin (1) Hartim per pranveren (2) Hartim per shokun (1) Hartime (54) Hartime Ese per pavaresine (2) Hartime per leximin (1) Hasan El-Basriu (3) Hasan Prishtina (1) Hasan Zyko Kamberi (1) Havarixhet (1) Head lice (2) Heart sound (2) Heart transplantation (1) Hekuri (6) Helicobacter pylori (1) Helikazat (1) Hematologjia (2) Hematoma epidurale (1) Hematoma retrobulbare (1) Hematoma subdurale (1) Hematoma traumatike e kapakeve (1) Hemiplegia (1) Hemoftalmusi (2) Hemoglobina (1) Hemokultura (1) Hemoliza (1) Hemoragjia (1) Hemorragjia subarahinoidale (1) Hemostaza (1) Hëna (2) Heparin (1) Hepatitet (1) Hepatiti B (1) Hepatojugular reflux (1) Hernia inguinale (1) Herpesi Labial (1) Hidrocefalusi (1) Hidrocentralet (1) Hidrogjeni (1) Hidroliza (1) Hifema (9) Hifema traumatike (1) Hijalinoza (2) Hil Mosi (2) Himni (1) Himni i Flamurit (1) Hiperbola (4) Hiperemia (1) Hiperemia aktive (1) Hiperemia pasive (1) Hipermetropia (2) Hiperplazia (1) Hipertensioni arterial (3) Hipertermia (1) Hipertermia malinje (1) Hipertrofia (3) Hipervitaminoza (1) Hipervitaminoza D (1) Hipoalbuminemia (1) Hipofiza (2) Hipoglikemia (1) Hipokriti (1) Hipokrizia (1) Hipoksia (1) Hipostenuria (1) Hipotalamusi (3) Hipotensioni arterial (1) Hipotermia (1) Hipoteza (1) Hipovitaminoza A (1) Hipovitaminoza C (1) Hipovitaminozat (1) Histologjia (68) Histoplazmoza (1) Historia (71) Historia e Skënderbeut (1) Hivi (9) Hixhame (1) Holiday heart syndrome (1) Holografia (1) Holt-Oram syndrome (1) Homeostaza (2) Homeri (3) Homonimet (2) Honore de Balzak (2) Hordeolumi (1) Hormonet (3) Horoskopi (1) Hosting (1) Humanizmi (1) Humbja akute e te parit (1) Humbja e peshes (1) Humbja e te pamurit (1) Humor (29) Hurmet (1) Hutbeja lamtumirëse e Pejgamberit a.s (1) Hypertension (8) Hypertrophic cardiomyopathy (4) Hypospadia (1) I dashuri atdhe (1) I huaji (1) I sëmuri imagjinar (1) I tretuni (1) Ibën Abasi (1) Ibën Kajimi (1) Ibrahim Rugova (2) Ideja e veprёs letrare (1) Iftari (1) Ilaçet (1) Ilahi (2) Iliada (2) Iljasa Salihu (19) Iluminati (1) Imam Ibn Kajimi (2) Imam Shafiu (1) Imigrimi (2) Immanuel Kant (1) Imri Vishi (1) Imuniteti (4) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imunodeficienca (1) Imunogjenet (2) Imunologjia (12) Imunosupresoret (1) Incesti (1) Indet (1) Indi (1) Indi kercor (1) Indi kockor (1) Indi nervor (1) Indications (2) Indications for valve replacement (1) Indikacionet (8) Individi (1) Induksioni magnetik (1) Infarkti (7) Infarkti miokardial (1) Infective endocarditis (4) Infeksioni (2) Infeksioni intrabulbar (1) Infeksioni kriptogjen (1) Infertiliteti (1) Inflamacioni (9) Informacionet (1) Informata (2826) Informatat (1) Informatika (59) information (63) Inhibitoret e pompes proteinike (1) Inkubacioni (2) Insuficienca e zemrës (1) Insuficienca hepatike (1) Insuficienca kronike renale (1) Insuficienca renale (1) Insula (1) Insulina (3) Insulti cerebral (1) Integumenti (1) Internal Medicine (208) Interneti (5) Internimi (1) Intervista (1) Intraneti (1) Inversioni (1) Investimet (1) Irfan Jahiu (2) Irfan Salihu (10) Iridocikliti (6) Iridocikliti fibrinopurulent (1) Iridocikliti hipertenziv (1) Iridocikliti serofibrinoz (1) Iridocikliti seroz (1) Iridodializa (1) Iriqi (1) Irisi (1) Ironia (1) Islami (8) Islamizmi (1) Ismail Kadare (27) Ismail Qemali (1) Italia (1) Izopreni (1) Izostenuria (1) Jakov Xoxa (2) Jakup Hasipi (1) Jejunumi (1) Jeta (5) Jeta e Profetit Muhamed a.s (1) Jeta e re (1) Jeta e varrit (1) Jeta pas vdekjes (2) Jetmir Jakupi (1) Jodidet (1) Jonet (4) Jonet e Ca (1) Josip Rela (1) Judaizmi (1) Jugular pulse (1) Jugular venous pulsations (3) Jupiteri (1) Juvenila (1) Kaçaniku (1) Kadmiumi (2) Kafka (1) Kaheksia (1) Kalcifikimi (1) Kalciumi (2) Kalifati Arab (1) Kaliumi (1) Kallëzimi popullor (1) Kallezuesi (1) Kallëzuesi (3) Kallëzuesori (1) Kamera (1) Kanali inguinal (1) Kanceri (4) Kanella (1) Kanioni (1) Kapaciteti vital (1) Kapsula e Bowmanit (1) Karakteri (1) Karbohidratet (1) Karboksilaza (1) Karburanti (2) Karcinoma (1) Kardiologjia (2) Karl Marx (1) Kartagener's syndrome (1) Kasta (1) Katarakta traumatike (1) Katarakti (2) Kationet (1) Kënaqësia (1) Kënga e mjellmës (1) Këngët e mbrëmjes (1) Këngët kreshnike (1) Keratitet (6) Keratometri (1) Kercat e laringut (1) Kerci (1) Kerci hialin (2) Kërkesa (2) Kërkesa postimesh nga vizitorët (1) Kërpudhat (1) Keshilla (187) Këshilla (195) Keshilla Islame (114) Keshilla Mjekesore (6) Keshilla Shendetesore (2) Këshillat e Llukmanit a.s (1) Kështjella (1) Ketoacidoza (1) Kim Mehmeti (1) Kimi (2) Kimia (25) Kinetozat (1) Kirurgjia (32) Kitina (1) Klasicizmi francez (1) Klishe (1) Klizmat (1) Klorpropramidi (1) Kloruri i natriumit (1) Koaguli postmortal (1) Kobalti (3) Kocka kompakte (1) Kockat (4) Kodi gjenetik (1) Kodi i Balave (1) Kognicioni (1) Koha (2) Koilonychia (1) Kokarboksilaza (1) Kolagjeni (2) Kolë Jakova (1) Kolera (4) Kolesteroli (5) Kollitja (1) Koma (1) Kombësia (1) Kombi (4) Komedia (3) Komedia Hyjnore (3) Komensalizmi (1) Komente (3) Komente letrare (24) Komente për poezi (16) Komentimi i ëndrrave (73) Komocionet (1) Kompjuteri (1) Komplementi (1) Komplikimet (2) Komploti (1) Komponimet Helate (1) Komponimet kimike (1) Komponimet komplekse (5) Kompozicioni (2) Komuna (1) Komunikacioni rrugor (1) Komunikimi (2) Koncepti (1) Kondrocitet (1) Konflikti (1) Konflikti i Edipit (1) Kongresi i Alfabetit të gjuhës (1) Konina (1) Konjugimi (1) Konjuktiva (2) Konjuktiviti (4) Konjunktiva (1) Konjunktiva e fornikseve (1) Konjunktiva e kapakëve (1) Konjunktivi kronik (1) Konjunktiviti (3) Konjunktiviti alergjik (1) Konjunktiviti bakterial (3) Konjunktiviti epidemik (1) Konjunktiviti kronik (1) Konjunktiviti neonatal (1) Konjunktiviti vernal (2) Konstipacioni (1) Konstitucioni (4) Konsumi (1) Kontaksioni izotonik (1) Konteksti (1) Kontinentet (2) Kontraceptivet oral (1) Kontraksionet e muskulit (1) Kontraksioni ekscentrik (1) Kontraksioni izometrik (1) Kontrasti (1) Kontuzioni i bulbusit (2) Kooperativat (1) Kopaoniku (1) Koprraci (2) Korbi (1) Koreografia (1) Korja e trurit te madh (2) Kornea (14) Korpuskuat renale (3) Korrupsioni (1) Korteksi i veshkes (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoli (1) Kosova (14) Kozmopolitizmi (1) Krahasimi (1) Krahina (1) Krijimi letrar (1) Kriminalistika (92) Krishterimi (1) Kristalet (1) Kristalizimi (1) Kriteret e Harvardit mbi vdekjen (1) Kritika Letrare (67) Kriza tireotoksike (1) Kromatina (1) Kromi (9) Kromozomet (3) Kronikë në gur (2) Kryefjala (8) Kryeqyteti (9) Ksenofobia (1) Kuadri filmik (1) Kufiri etnik (1) Kufiri shtetëror (1) Kuize (18) Kuize nga Autoshkolla (4) Kujdesi (1) Kukulla (1) Kukulla ime (1) Kukulla të ngrira (1) Kultura (2) Kumanova (1) Kunderindikacionet (2) Kundrinori (7) Kundrinori i zhdrejtë (1) Kundrinori i zhdrejtë pa parafjalë (1) Kurani (4) Kurbeti (1) Kurime (2) Kuriozitete (46) Kuriozitete matematikore (1) Kush e solli Doruntinën (1) Kushtetuta (1) Kussmaul's sign (1) Kuvendi (1) Kuvendi i Arbërit (1) Laboratori i kimisë (1) Lahuta e Malcisë (1) Lajme (74) Lajmi (1) Lakimi (2) Lakimi i mbiemrit (1) Lakuriqi (1) Lamelat kockore (1) Lantanidet (1) Laparoskopia (1) Lapidari (1) Laringu (1) Lasgush Poradeci (3) Laura Fazliu (1) Laureta Gashi (9) Left ventricular systolic dysfunction (1) Legjenda (3) Leksikologjia (1) Leksiku (1) Lendimet kimike te syrit (3) Lendimet perforative (8) Lëngu brendaqelizor (1) Lengu cerebrospinal (8) Lengu trunoshpinor (8) Lëngun jashtëqelizor (1) Leo Tolstoy (2) Leomioma (1) Lepuri (4) Letargjia (1) Letersia (53) Letërsia (3) Letërsia arkaike (1) Letërsia greke (1) Letersia shqipe (2) Letra (1) Letra dashurie (1) Leukocitet (2) Leukoplastet (1) Levine's sign (1) Levirati (2) Levizja (1) Leximi (1) Lezionet paraneoplastike (1) Li-Fi (1) Libra (3) Libra shqip (14) Libri (4) Libri i Autoshkollës (1) Lidheza (1) Lidhëzat (2) Lidhja (3) Lidhja e Kombeve (1) Lidhja e Prizrenit (1) Lidhjet kimike (1) Lidokaina (1) Ligatura e Stianusit (1) Ligjerata e drejte (1) Ligjërata e zhdrejtë (1) Ligjerata islame (1) Ligji i Arkimedit (1) Ligji i Faradeit (1) Ligji i Paskalit (1) Ligji periodik (1) Likuiditeti (1) Limanet detare (1) Limfa (1) Limfocitet (1) Limfogranulatoza (1) Lindje (5) Liria (1) Lirika (1) Lissus (1) Litenshtajni (1) Litiumi (1) Litosfera (1) Litota (2) Liver (3) Llojet e kundrinorit (1) Llojet e transportit (1) Llojet e transportit tokesor (1) Llokman Hoxha (2) Lobi i veshkes (1) Lobusi renal (1) Lodhja (1) Logjika (1) Logo (1) Logopedia (5) Lojna (34) Lojra (4) Lokomotiva (1) Loni Papa (2) Lopa (1) Luan Starova (1) Luani (3) Luani dhe miu (1) Lufta (1) Lufta e Ftohtë (1) Lugaja (1) Lugina (1) Luigj Gurakuqi (1) Lukthi (1) Lule më lule (1) Lulet e verës (1) Luli i vocërr (1) Lulja e kripës (1) Lulzim Susuri (12) Lumi (2) Lumi i vdekur. Jakov Xoxa (1) Lumturia (4) Lutembacher syndrome (1) Lutje (46) Lyra (1) Macja (3) Macja në ëndërr (1) Macula densa (1) Maculopathy (1) Magjia (2) Magjistaret (3) Magma (1) Magnetofoni (1) Maja e Gjeravicës (1) Majmuni (1) Makbethi (1) Makina (1) Makroekonomia (2) Makroskopia (1) Maksim Gorki (1) Malaria (1) Malet mollake (1) Mali (1) Mali i Kopaonikut (1) Mali i Rogoznës (1) Malli i atdheut (1) Mallkime (1) Maltusi (1) Mangani (8) Maqedonia (1) Marantic endocarditis (1) Marigona (1) Marihuana (2) Marin Beçikemi (1) Marksi (1) Marksizmi kulturor (1) Marsi (3) Martesa (3) Martin Camaj (1) Masa (1) Masa atomike (1) Maska (1) Matematika (14) Matriksi jashteqelizor (1) Matriksi kockor (2) Mbaresa (1) Mbeshtjellesi mielin (1) Mbiemri (9) Mbreti (2) Mbreti dhe Buburreci (1) Mbreti Lir (1) Mbroni fëmijët tuaj nga faqet Pornografike (1) Mbulesa (2) Meandrat lumore (1) Mediatoret kimik (1) Medicine (4) Medulla e veshkes (1) Medulla spinalis (1) Mehmedali Hoxha (1) Mehmet Bislimi (1) Mejoza (2) Melanina (5) Melanocitet (4) Mëlçia (2) Melqia (3) Membrana qelizore (2) Mëmëdheu (2) Mendime (118) Mendime Islame (1) Mendimi (1) Mendimi Pozitiv (6) Meningjiti (11) Menorragjia (1) Mercedes Benz (1) Merkuri (1) Merxhan Avdyli (1) Mesazh për maturantët (1) Meshari (1) Mesime (6) Mesime nga Biologjia (2) Meso Anglisht (3) Meso frengjisht (21) Meso Gjermanisht (104) Meso Holandisht (2) Meso Italisht (23) Mëso Italisht (1) Meso Japonisht (2) Meso Kinezisht (2) Meso Portugalisht (2) Mëso shqip (1) Meso Spanjollisht (2) Mesopotamia (2) Mesuesja (7) Mesyshi (1) Meta-analiza (1) Metabolizmi (2) Metafora (2) Metalet (5) Metalina (1) Metalurgjia (1) Metamorfoza (1) Metanoli (1) Metaplazia (1) Metastaza (2) Metathalamusi (1) Meteorologjia (1) Metionina (1) Metoda (1) Metoda historike (1) Metoda komparative (1) Metoda sociometrike (1) Metodat hulumtuese (2) Metonimi (1) Metonomi (1) Metrorragjia (1) Mexhid Yvejsi (2) Mezangiumi (1) Microsoft (2) Midriaza (1) Migjeni (7) Migrena (2) Migrimi (1) Miguel Servantes (1) Mihal Grameno (2) Mikorize (1) Mikrobiologjia (10) Mikroekonomia (1) Mikroorganizmat (1) Mikroskopia (1) Miku (3) Millosh Gjergj Nikolla (1) Mineralet (1) Miometriumi (1) Miopia (2) Miqesia (1) Mistere (74) Misticizmi (1) Mistika (1) Misvaku (1) Mitet (1) Miti (1) Mitokondriet (3) Mitologjia (1) Mitoza (1) Mitral regurgitation (4) Mitral stenosis (7) Mitral valve (1) Mitral valve prolapse (4) Mixed aortic lesions (1) Mizantropi (1) Mjekësi (286) Mjekesi familjare (6) Mjekësi fizikale me Rehabilitim (49) Mjekësi test (81) Mjekesia (12) Mjekesia Interne (33) Mjekesia Islame (2) Mjekesia Urgjente (4) Mjekimi (17) Mjetet transportuese (1) Modeli kejnsian (1) Molekula (1) Molieri (6) Molla (1) Mollë e ndaluar (1) Monarkia (1) Monetize your website (1) Monodrama (1) Monogamia (1) Monoksidi i karbonit (1) Monolog (1) Monologu i brendshëm (1) Monsunet (1) Morali (2) Morava e Binçes (1) Morena (1) Morfolologjia (1) Mortaliteti (3) Moshnimi demografik (1) Moti (1) Motiliteti (1) Motivi (1) Motivi i veprёs letrare (1) Motra ime fisnike (1) Movies (1) Mprehtesia e te parit (1) Muhamed Kyçyku (1) Muhamedi a.s (2) Muhamet Kyçyku (1) Mukoza (1) Multimedia (2) Muri qelizor (1) Murlani (1) Mushkëritë (3) Muskujt (1) Mutacionet (2) Mutizmi akinetik (1) Muzika (1) Myocardial infarction (6) Mеnаxhimi (1) Nacionalizmi (3) Nacionalizmi klasik (1) Nacionalizmi nënkulturor (1) Nacionalizmi postkolonial (1) Naftalina (1) Nahija (1) Naim Frasheri (4) Naim Frashëri (10) Naim Frashёri (3) Namazi (15) Namazi i istihares (1) Napoleon Bonaparta (1) Narcizmi (1) Nasa (2) Nata e Kadrit (3) Nata polare (1) Nataliteti (2) Natriumi (3) Natyra (3) Nazmi Rrahmani (2) Ndajfolja (5) Ndajfolja e mënyrës (1) Ndajfolja e sasisë (1) Ndajshtimi (1) Ndarja qelizore (1) Nderi (1) Ndërtesa (1) Ndihma (1) Ndihma e pare (6) Ndjekja (2) Ndjekja në ëndërr (2) Ndjenjat (1) Ndre Mjeda (9) Ndryshoje veten (2) Nefriti kronik (2) Nefrologjia (5) Nefroni (7) Nefroskleroza (3) Nekroza (5) Nekroza e konjuktives (1) Nena (4) Nëna (6) Neoplazma (6) Nepotizmi (1) Neptuni (1) Nervat (2) Nervat kranial (2) Nervi facialis (1) Nervi trigeminus (2) Nervi trochlearis (1) Neurokirurgjia (2) Neurologjia (31) Neurologjia dhe Psikiatria (83) Neurology (19) Neuronet (2) Neuroni (2) Neurotransmiteri (1) Neurozat (4) Neurozat profesionale (1) Ngarkesa elektrike (1) Ngjarje (4) Niacina (1) Nikeli (8) Nikola Tesla (1) Nikotina (2) Nikturia (1) Nimfomania (1) Ninulla (1) Nita (1) Njëqind vjet vetmi (1) Njeriu (5) Njeriu me top (1) Njesia (1) Njihu me hoxhallarët (1) Njoftimi (3) Nocioni (1) Noksat (1) Nomad (1) Nomadi (1) Noteri (1) Novela (3) Nucleus paraventricularis (1) Nukleotidet (1) Nukleus supraopticus (1) Numerori (2) Numërori (2) Numri atomik (2) Numri i emrave (1) Nxitimi (1) Nyja (1) Nyjëtimi (1) O sa bukuri ka tufa (1) Oaza (1) Obeziteti (1) Objekti i së drejtës civile (1) Objektivat makroekonomike (1) Obstruksioni limfatik (1) Oda e perparme (1) Odisea (2) Oferta (2) Oferta monetare (1) Oftalmia elektrike (3) Oftalmia simpatike (5) Oftalmologjia (165) Okisgjeni (1) Okluzioni i arteries qendrore te retines (4) Oksidet e bakrit (2) Oksidimi (1) Oksidoreduktimi (1) Oksigjeni (1) Oksihemoglobina (1) Oksitocina (1) Oktapodi (1) Olakizuria (1) Oligodendrocitet (1) Oliguria (1) Oliver Twist (2) Ongsono (1) Onkologjia (3) Onomatopea (1) Operacioni (2) Ophthalmia neonatorum (1) Ophthalmology (20) Opinione (407) Ora inteligjente (1) Orbitalet atomike (1) Organelet qelizore (3) Organi (1) Organizmat (1) Organizmat autotrofë (1) Orgazma (1) Orteku (1) Ortopedia dhe Traumatologjia (22) Oscar (1) Oscar Nominees (4) Osifikimi (1) Osifikimi endezmal (1) Osifikimi enkondral (1) Osmoza (1) Osteoblastet (1) Osteoklastet (1) Osteologjia (2) Osteonet (1) Osteoporoza (1) Otorinolaringologjia (2) Ozoni (1) Pablo Neruda (2) Pagjakësia (1) Palca e zgjatur (1) Palca kurrizore (1) Paleogjeografi (1) Palermo (1) Pankreasi (1) Pansystolic murmur over the precordium (1) Para agimit (1) Paracetamoli (3) Paradoksi (3) Parafimoza (1) Parafjala (3) Parafjalët (1) Paralelizmi figurativ (1) Parandalimi (3) Paranormale (2) Paraplegia (3) Paraplegjia (1) Parashikime (1) Parazitizmi (1) Parenkima (1) Paret (1) Pareza (1) Pareza e nervit trochlearis (1) Paronomazia (1) Parotiti (1) Partia politike (2) Pashko Vasa (1) Pasqyra e të rrëfyemit (1) Pastërtia (1) Pasthirrma (4) Pasthirrmat (1) Pasuria (1) Pathology of retinal detachment (1) Patologjia (115) Pavarësia (5) Pavarësia e Kosovës (3) PDA (1) Pedagogjia (1) Pediatria (1) Pediculosis (1) Pediculosis pubis (1) Pedologjia (1) Pedosfera (1) Pedoskopia (1) Pellagra (1) Pellgu (1) Pëllumbi (1) Pëllumbi i bardhë (1) Pentografi (1) Pepsina (1) Peptidoglikani (1) Për Mëmëdhenë (1) Përcaktori (1) Përceptimi (1) Peremrat (13) Përemrat dëftorë (3) Përemrat e pacaktuar (1) Përemrat lidhorë (2) Përemrat pronorë (1) Përemrat pyetës (3) Përemrat vetorë (1) Përemrat vetvetorë (1) Peremri (2) Përemri (4) Përemri pronor (2) Përemri vetor (1) Përemri vetvetor (1) Pericardium (1) Periflebiti i retines (1) Perifraza (1) Perimetria (1) Periosti (1) Peristaltika (1) Permanent pacemaker (2) Permanent pacing in bradyarrhythmias (1) Përralla (14) Përrallat (1) Përrallëzat (1) Përsëri në këmbë (1) Përsëritja (1) Pershkrimi (1) Përshkrimi (1) Përshtatja (1) Personaliteti (1) Personazhet (1) Personazhi (1) Personifikimi (3) Përtej largësive (1) Perversioni (1) Pesha atomike (1) Pesha specifike (2) Pesha specifike e urinës (1) Peticioni (1) Petro Marko (5) Pezmatimi (1) Pharmacological treatment (1) Pharmacology (3) Photocoagulation (1) Pika në tru (1) Pikëçuditja (1) Pikëpyetja (1) Pilokarpina (2) Pioglitazoni (1) Piridoksali (1) Piridoksamina (1) Piridoksina (1) Pisha (1) Pjeset e ligjerates (3) Pjesët e ndryshueshme të ligjeratës (2) Pjesët e pandryshueshme të ligjeratës (2) Pjeseza (1) Pjesëza (1) Pjesëzat (2) Pjetër Budi (3) Placenta (1) Plaga lacerokontuzive e kapakeve (1) Plagjiatura (1) Plakja (1) Plaku dhe deti (1) Planetet (2) Planetët (1) Planeti (1) Pleura (1) Pleuriti (1) Pllaja (1) Ploigjinia (1) Plumbi (9) Plutoni (2) Pluviografi (1) Pneumotoraksi (1) Podagra (1) Podocitet (2) Poema (3) Poema e mjerimit (3) Poezi (292) Poezi dashurie (40) Poezi islame (77) Poezi per 1 qershorin (1) Poezi per 28 nentorin (5) Poezi për Adem Jasharin (2) Poezi per atdheun (1) Poezi per babain (1) Poezi per baletin (1) Poezi per bibloteken (1) Poezi per bletat (1) Poezi per boren (2) Poezi per dallendyshet (3) Poezi per dashuri (1) Poezi per detin (1) Poezi per dimrin (2) Poezi per diten e pare te shkolles (1) Poezi per elefantin (1) Poezi per femije (1) Poezi per flamurin (1) Poezi per gjyshen (2) Poezi per Kosoven (1) Poezi per kukulla (1) Poezi per lepurushin (1) Poezi per librin (2) Poezi per lirine (1) Poezi per lopen (1) Poezi per lulet (1) Poezi per lypsarin (1) Poezi per Migjenin (1) Poezi per motren (1) Poezi per nenen (2) Poezi per pavaresine e Kosoves (1) Poezi per pranveren (2) Poezi per pushimet dimerore (1) Poezi per Ramazanin (2) Poezi për Serbët (1) Poezi per shiun (1) Poezi per shkollen (2) Poezi per shoqen (1) Poezi per veren (1) Poezi per zogun (1) Poezia (10) Poezia lirike (4) Poezia mediative (1) Poezia patriotike (1) Poezia refleksive (1) Poezia satirike (1) Polakizuria (1) Poliandria (2) Policia (1) Policia Shkencore (1) Policitemia rubra vera (1) Poligamia (3) Polisedenti (1) Politika (1) Poliuria (1) Popullësia (6) Populli (4) Porcine heart valve (2) Porta hyrese (2) Portalet (1) Portet detare (1) Porti (1) Post-MI risk stratification (1) Postcardiotomy syndrome (1) Postime interesante (2) Postimet më të lexuara (1) Postimet sipas kategorive (1) Potenciali elektrik (1) Potenciali i aksionit (3) Potenciali i graduar (1) Potenciali i veprimit (2) Potenciali membranor (1) Pranvera (16) Presbiopia (1) Presja (1) Prilli i thyer (1) Prinzmetal's angina (1) Prizreni (1) Probleme matematikore (1) Procesi epidemik (1) Procesverbali (1) Profillaksa (1) Progestina (1) Programe dhe Libra islame (13) Programe shqip (21) Prometeu i lidhur (1) Prometeu i mbërthyer (1) Promovimi shëndetësor (1) Propaganda shëndetsore (1) Prostata (1) Prosthetic valve endocarditis (1) Proteinat (6) Protista (1) Proverba (4) Proverbat (1) Proza (4) Psikodrama (1) Psikologji (16) Psikoza (4) Psikoza maniako depresive (1) Puferet (1) Pulëbardha (1) Pulmologjia (5) Pulmonary hypertension (6) Pulmonary stenosis (4) Punksioni lumbal (1) Pushteti (1) Pyetja retorike (1) Pyetje (2) Pyetje dhe Pergjigje (2) Pyetje nga Biologjia (3) Pyetje nga Kimia (67) Pyetje nga vizitorët (3) Pyetje-Pergjigje islame (7) Pyetjet retorike (2) Pytje (1) Qafa (1) Qamil Batalli (1) Qarqet e integruara (2) Qarqet e integruara analoge (1) Qarqet e integruara digjitale (1) Qeliza (29) Qeliza nervore (3) Qeliza prokariote (2) Qelizat Clara (1) Qelizat e maculae densa (1) Qelizat e Shvanit (1) Qelizat e tubulit proksimal (1) Qelizat jukstaglomerulare (1) Qelizat kaliciforme (1) Qelizat muskulare (1) Qelizat olfaktore (1) Qelizat osteogjene (1) Qendra apneustike (1) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qendra pneumotoksike (1) Qengji (1) Qeni (2) Qerbelaja (1) Qershia (2) Qeveria (1) Qukapiku (1) Quotes (8) Rabini (1) Radiatio optica (1) Radiatio thalamica (1) Radikalet e lira të oksigjenit (1) Radio (1) Radiodrama (1) Radiokomunikimi (1) Radiologjia (4) Rajoni rural (1) Ramazani (13) Rapitful (5) Rasa (1) Rasat e emrit (2) Raste Klinike (4) Ratifikimi (1) Reaksionet berthamore (2) Reaksionet kimike (2) Realitete (1) Receptoret (1) Recesioni (1) Receta Gatimi (1) Recitimi (1) Redunanca (1) Referate (50) Referati (1) Referendumi (1) Reflekset (1) Regjisori (2) Rehabilitimi mjekesor (2) Reklamo biznesin tuaj (3) Relievi (1) Religjioni (1) Rendet (1) Renesanca (1) Rentgenografia (1) Reportazhi (1) Republika e Kosovës (2) Resurset ekonomike (1) Retë (1) Retencioni urinar (1) Retina (2) Retinal detachment (2) Retinal manifestations of AIDS (1) Retorika (1) Reumatologjia (1) Revolucioni (1) Rexhep Qosja (1) Rezistenca elektrike (1) Rheumatic heart disease (2) Riboflavina (1) Rifat Kukaj (2) Right ventricular infarction (1) Rilindasit (1) Rima (2) Ritmi (1) Rituali roman (1) Robert Martiko (1) Robert Ndrenika (1) Robinson Kruzo (1) Roboti i lodhur (1) Roli (2) Romane satirike (1) Romani (10) romani aventurier (1) Romani fantastiko – shkencor (1) Rozafa (1) Rrahim Sadiku (1) Rrahman Dedaj (1) Rregullat e trafikut (1) Rrena (1) Rrethanori (10) Rrethanori i kohës (1) Rrethanori i mënyrës (1) Rrethanori i qëllimit (1) Rrethanori i sasisë (1) Rrethanori i shkakut (1) Rrethanori i vendit (1) Rrezet infra te kuqe (1) Rriqnat (1) Rritja (1) Rritja ekonomike (1) Rrokja (1) Rrotat (1) Rrudhat (1) Rruga e shtëpisë sime (1) Rruget e frymemarrjes (1) Rruget e perhapjes (4) Rrushi (2) Rryma elektrike (6) Rrymat detare (1) Rubor (1) Rukje (1) Ruptura e bulbusit (1) Sa të dua Shqipëri (1) Sabri Hamiti (1) Sadaka (2) Saldimi (1) Sami Frashëri (3) Samire Spahiu (1) Saprofitizmi (1) Satelitet natyrore (1) Saturni (1) Scodra (1) Seborea (1) Seizmografi (1) Seizmologjia (1) Sekrete (2) Sekreti (1) Sekreti purulent (1) Seksi (5) Sekuenca filmike (1) Semiologjia (1) Semiotika (1) Sëmundja (1) Semundja inaparente (1) Sëmundja iskemike të zemrës (1) Semundja latente (1) Sëmundja ngjitëse (1) Semundja subklinike (1) Semundjet (2) Semundjet akute (1) Semundjet Infektive (66) Semundjet kongjenitale (1) Semundjet kronike (1) Senad Ramadani (4) Senile macular degeneration (1) Serbët (1) Seroprofilaksa (1) Serumi (1) Serumi antitetanik (1) Servodrejtuesi (1) Shaban Cakolli (4) Sharl Bodler (9) Shefqet Krasniqi (3) Shehidi (1) Shejh Albani (2) Shejtani (1) Shekulli (1) Shendetesi (70) Shëndetësi (235) Shendeti (1) Shëndeti (3) Shenjat (3) Shenjat e komunikacionit (2) Shenjat e pikesimit (1) Shenjat e pikësimit (1) Shenjat e rrezikut (1) Shenjat e trafikut (1) Sheqeri (2) Sherbimet sekrete (2) Shevqet Musaraj (1) Shijat (1) Shiu (3) Shkallët e mbiemrit (1) Shkallëzimi (2) Shkarko (4) Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo (1) Shkenca (7) Shkijet (1) Shkolla (12) Shkrime (2) Shkrime islame (1) Shkrime nga Ag Apolloni (25) Shkrime nga Ben Apolloni (6) Shkronjat (1) Shmangia (1) Shoku (4) Shoku distributiv (1) Shoku hipovolemik (1) Shoku kardiogjen (1) Shoku obstruktiv (1) Shoqeri sekrete (1) Shoqëria (1) ShowBiz (3) Shpella e Dragobisë (1) Shpella e piratëve (1) Shpendet (2) Shpirti (2) Shporeti elektrik (1) Shprehjet frazeologjike (1) Shpretka (1) Shqip (2) Shqiperia (8) Shqipëria (5) Shqiponja (1) Shqiptarët (1) Shqiptaria (1) Shtatëzënia (1) Shtaza (1) Shteti (2) Shtresat e lëkurës (1) Shtypja e larte e gjakut (1) Shtypja hidrostatike (1) Shtypja koloide (1) Shumë zhurmë për asgjë (1) Shurdhimi (1) Shurdhimi konduktor (1) Shytat (1) SI (1) Sicilia (1) Sida (1) Sideroza e kornese (1) Sigi Janku (1) Sikur t'isha djalë (1) Simbioza (1) Simboli (1) Simboli kimik (3) Simptomat (1) Simptomat dhe shenjat (18) Simulimi (1) Sinan Hasani (1) Sindromi (1) Sindromi Di George (1) Sinektoda (1) Sinjalet (2) Sinjalet ndriçuese (1) Sinjali (2) Sinonimet (2) Sinopsisi (2) Sinqeriteti (1) Sintaksa (1) Sinus rhythm (1) Sionizmi (1) Sipërfaqja e Kosovës (1) Sistematika (1) Sistemet inteligjente te drejtimit te transportit (1) Sistemi (1) Sistemi diellor (5) Sistemi endokrin (1) Sistemi i drejtimit (1) Sistemi i transmisionit (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi limbik (2) Sistemi nervor parasimatik (1) Sistemi nervor qendror (2) Sistemi periodik i elementeve (3) Sitemap (1) Sjellja (3) Skena (1) Skenari (2) Skenaristi (1) Skenografia (1) Skica (3) Skizofrenia (8) Sklera (1) Skleroza amiotrofike laterale (4) Skleroza multiple (3) Skorbuti (1) Skuqja (1) Sllavët (2) Sllavët e Jugut (2) Sllavët e Lindjes (1) Sllavët e Perendimit (1) Sociodrama (1) Sociologjia (96) Sokrati (1) Solstici (1) Soneti (1) Sororati (2) Sot (1) Spastic paraparesis (2) Spastrimi (1) Speleologjia (1) Spermatozoidet (1) Spirometri (1) Spitalizimi (1) Sporadiciteti (1) Sport (1) Sporti (3) Stepa (2) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Sterjo Spasse (4) Stili i shkrimtarit (1) Stina (1) Stinet (7) Stinët (2) Stokes-Adams syndrome (1) Stomaku (1) Stomatiti (1) Strabizmi (1) Strajca viteline (1) Stresi (2) Strofa (1) Studenti në shtëpi (1) Studime (1) Studimi i randomizuar (1) Studimi kohort (1) Studimi rast-kontroll (1) Studimi tranzverzal apo i terthorte (1) Subjekti (3) Sublimimi (1) Substanca (3) Substanca mutagjene (1) Substancat (1) Substancat klastogjene (1) Subthalamus (1) Sulfati i bakrit (1) Sulmi cerebral (1) Sulmi në tru (1) Sunete (1) Supravalvular stenosis (1) Surgery (1) Syfyri (1) Syndrome X (1) Syrgjyn vdekur (2) Syri (7) Syri i trete (1) Systemic embolization (1) Systolic murmurs (1) Taksonomia (1) Takvimi (21) Talenti (1) Te bregu i detit (1) Të reja nga shkenca (3) Tech & Auto (7) Tek porta e xhenetit (1) Tekbiri (1) Teknologjia (233) Teknologjia farmaceutike (78) Telegrami (1) Teleskopi (1) Tema (3) Tema e veprёs letrare (1) Temperatura (1) Tendenca (1) Tendinet (1) Tensioni elektrik (2) Tensioni i gjakut (2) Tensioni itraokular (5) Teoria (1) Terapia (1) Terapia fizikale (2) Tërbimi (1) Tërmeti (2) Terminologji (350) Terminologji ekonomike (43) Terminologji fetare (281) Terminologji mjekësore (593) Termorregullimi fizik (1) Termorregullimi kimik (1) Test logjik (1) Test nga Biologjia (74) Test nga Fizika (39) Test nga gjuha dhe letersia shqipe (163) Test nga gjuha dhe letërsia shqipe (49) Test nga kimia (158) Teste (8) Testet e autoshkolles (3) Testi i Maturës (1) Tetanosi (1) Tetanusi (1) Thalamusi (2) The Last Dinosaurs (1) The Son of No One (1) Theksi (1) Theksi i fjalisë (1) Theksi logjik (1) Theni per intelegjencen (1) Thenie (1084) Thënie (1349) Thenie Islame (218) Thenie mjekesore (1) Thenie nga Albin Kurti (1) Thenie nga Bekir Halimi (4) Thenie nga Bob Marley (1) Thenie nga Hasan Prishtina (1) Thenie nga Ismail Kadare (1) Thenie nga Ukshin Hoti (1) Thenie per miqesine (1) Thenie per 1 qershorin (1) Thenie per akullin (1) Thenie per ambicjen (1) Thenie per Ameriken (1) Thenie per analistat (1) Thenie per argumentet (1) Thenie per armikun (6) Thenie per armiqet (1) Thenie per arsimin (2) Thenie per arsyen (1) Thenie per atdheun (1) Thenie per aventurat (1) Thenie per aventuren (1) Thenie per babain (1) Thenie per balten (1) Thenie per barin (1) Thenie per barkun (1) Thenie per baticen (1) Thenie per besen (1) Thenie per besimin (5) Thenie per besimtarin (1) Thenie per besnikerine (1) Thenie per biblen (1) Thenie per biznesmenet (1) Thenie per bleten (1) Thenie per borxhin (2) Thenie per boten (2) Thenie per brengen (1) Thenie per budallallekun (2) Thenie per budallenjte (2) Thenie per bujarine (1) Thenie per bujkun (1) Thenie per buken (2) Thenie per bukurine (1) Thenie per burgun (1) Thenie per burrat (1) Thenie per burrerine (2) Thenie per burrin (3) Thenie per butesine (3) Thenie per buzeqeshjen (2) Thenie per cmendurine (1) Thenie per çmendurine (1) Thenie per dallendyshet (1) Thenie per dashurine (21) Thenie per dembelin (1) Thenie per demin (1) Thenie per demokracine (2) Thenie per deshirat (1) Thenie per deshiren (4) Thenie per deshtaket (1) Thenie per deshtimin (3) Thenie per detin (2) Thenie per dhembjen (1) Thenie per dhimbjen (7) Thenie per diagnozen (1) Thenie per diamantet (1) Thenie per diellin (2) Thenie per dijen (1) Thenie per dinjitetin (1) Thenie per diplomacine (1) Thenie per disfatat (1) Thenie per diturine (4) Thenie per djalin (2) Thenie per djallin (1) Thenie per djersen (1) Thenie per dobesine (1) Thenie per drejtesine (4) Thenie per driten (1) Thenie per drurin (1) Thenie per duart (1) Thenie per durimin (4) Thenie per dynjane (1) Thenie per dyshimin (1) Thenie per ecjen (1) Thenie per edukaten (3) Thenie per edukimin (2) Thenie per embelsine (1) Thenie per enderrat (1) Thenie per epshin (2) Thenie per erresiren (1) Thenie per faktet (1) Thenie per falenderimin (1) Thenie per faljen (3) Thenie per faljen e gjakut (1) Thenie per famen (1) Thenie per familjen (2) Thenie per fatin (3) Thenie per fatkeqesine (3) Thenie per fatkeqesite (3) Thenie per femijen (2) Thenie per femijet (3) Thenie per femrat (1) Thenie per femren (4) Thenie per fillimin (1) Thenie per filmin (1) Thenie per fitimtarin (1) Thenie per fitoren (3) Thenie per fitoret (1) Thenie per fjalen (1) Thenie per folenë (1) Thenie per forcen (1) Thenie per fotografine (1) Thenie per friken (4) Thenie per fshatin (1) Thenie per fundin (1) Thenie per fuqine (1) Thenie per furtunen (1) Thenie per gabimet (6) Thenie per gabimin (7) Thenie per gazetaret (1) Thenie per Gege (1) Thenie per genjeshtarin (1) Thenie per genjeshtrat (2) Thenie per genjeshtren (4) Thenie per gezimin (1) Thenie per gjahtarin (1) Thenie per gjakun (2) Thenie per gjarperin (1) Thenie per gjerat (1) Thenie per gjuhen (2) Thenie per goditjen (1) Thenie per gojen (1) Thenie per grate (1) Thenie per gruan (4) Thenie per guximin (3) Thenie per harresen (1) Thenie per harrimin (1) Thenie per hekurin (1) Thenie per heshtjen (6) Thenie per hidherimin (2) Thenie per historine (1) Thenie per hoxhallaret (1) Thenie per humbjen (3) Thenie per injorancen (3) Thenie per intelektin (1) Thenie per Islamin (4) Thenie per jeten (13) Thenie per kafshen (1) Thenie per kalin (2) Thenie per karakterin (1) Thenie per karrieren (1) Thenie per kaun (1) Thenie per kazmen (1) Thenie per keqardhjen (1) Thenie per keqberesin (1) Thenie per kercimin (1) Thenie per keshillat (2) Thenie per kohen (9) Thenie per kohen e lire (1) Thenie per kollin (1) Thenie per kombin (2) Thenie per komunikimin (1) Thenie per kopertinen (1) Thenie per krenarine (3) Thenie per krimbin (1) Thenie per kritiken (1) Thenie per krizen (1) Thenie per kujtimin (1) Thenie per Kuranin (1) Thenie per kursimin (1) Thenie per kurvat (4) Thenie per lajmin (1) Thenie per lajthitjen (1) Thenie per lamtumirat (1) Thenie per lekun (2) Thenie per lendimin (1) Thenie per leshin (1) Thenie per leximin (9) Thenie per librat (1) Thenie per librin (5) Thenie per liderin (1) Thenie per lirine (2) Thenie per lirite (1) Thenie per lodhjen (1) Thenie per lotet (1) Thenie per lotin (1) Thenie per luanin (1) Thenie per luften (3) Thenie per lumturine (9) Thenie per lutjen (1) Thenie per malet (1) Thenie per marreveshjen (1) Thenie per martesen (4) Thenie per mashtrimin (3) Thenie per mbretin (1) Thenie per mekatet (7) Thenie per mekatin (1) Thenie per mendimin (3) Thenie per mendjen (3) Thenie per menqurine (2) Thenie per merzine (1) Thenie per meshkujt (1) Thenie per mesimin (2) Thenie per mesuesin (1) Thenie per mikun (6) Thenie per miqesine (3) Thenie per mjalten (1) Thenie per modestine (1) Thenie per mollen (1) Thenie per moralin (7) Thenie per motin (1) Thenie per motren (3) Thenie per muret (1) Thenie per mushkun (1) Thenie per namazin (3) Thenie per ndergjegjen (2) Thenie per nderin (2) Thenie per ndershmerine (1) Thenie per ndertimin (1) Thenie per ndihmen (2) Thenie per ndryshimin (1) Thenie per nenen (6) Thenie per nevojen (2) Thenie per ngazellimin (1) Thenie per ngopjen (1) Thenie per njerezimin (1) Thenie per njerezit (8) Thenie per njeriun (13) Thenie per nxenesin (1) Thenie per oksigjenin (1) Thenie per optimistin (3) Thenie per oratoret (1) Thenie per paditurine (1) Thenie per padrejtesine (1) Thenie per pagesen (1) Thenie per pamjen (1) Thenie per paqen (3) Thenie per parane (4) Thenie per paranojakun (1) Thenie per parapagimin (1) Thenie per parate (4) Thenie per pasurine (7) Thenie per patriotizmin (1) Thenie per pendimin (1) Thenie per perpjekjet (1) Thenie per personalitetin (2) Thenie per pertimin (1) Thenie per pervojen (1) Thenie per pesimistin (3) Thenie per pesimizmin (1) Thenie per pijet (1) Thenie per pjekurine (1) Thenie per plaget (1) Thenie per plakjen (1) Thenie per plakun (1) Thenie per pleqte (2) Thenie per plumbin (1) Thenie per poezine (1) Thenie per politikanet (2) Thenie per politikanin (1) Thenie per politiken (3) Thenie per pranveren (2) Thenie per prejardhjen (1) Thenie per premtimet (1) Thenie per prinderit (3) Thenie per pritjen (1) Thenie per profesionin (1) Thenie per punen (8) Thenie per pushimin (1) Thenie per qelesin (1) Thenie per qenin (2) Thenie per qente (1) Thenie per qetesine (1) Thenie per qytetarin (1) Thenie per rehatine (1) Thenie per renjen ne dashuri (2) Thenie per respektin (4) Thenie per rinine (1) Thenie per rregullat (1) Thenie per rrenat (2) Thenie per rrenen (1) Thenie per rrezikun (1) Thenie per rrogen (1) Thenie per rrugen (1) Thenie per sekretin (1) Thenie per semundjen (2) Thenie per sfiden (1) Thenie per shakane (1) Thenie per shendetin (1) Thenie per sherbimin (1) Thenie per sherimin (1) Thenie per shikimin (1) Thenie per shiun (1) Thenie per shokun (4) Thenie per shoqerine (2) Thenie per shpenzimin (1) Thenie per shpirtin (1) Thenie per shprehite (1) Thenie per shpresen (1) Thenie per shqetesimin (2) Thenie per Shqiperine (2) Thenie per shqiponjen (1) Thenie per shqiptarine (1) Thenie per shtetin (1) Thenie per sinqeritetin (5) Thenie per sjelljen (5) Thenie per sportin (1) Thenie per sprovat (1) Thenie per stresin (1) Thenie per suksesin (3) Thenie per sunetin (2) Thenie per syrin (2) Thenie per syte (2) Thenie per talentin (1) Thenie per te ardhmen (2) Thenie per te bukuren (1) Thenie per te drejten (1) Thenie per te folurit (1) Thenie per te fortin (1) Thenie per te huajt (1) Thenie per te keqen (3) Thenie per te menqurit (3) Thenie per te metat e njeriut (1) Thenie per te miren (2) Thenie per te rinjte (3) Thenie per te shkuaren (1) Thenie per te tashmen (1) Thenie per te vdekurin (1) Thenie per te verteten (8) Thenie per te vjetrit (1) Thenie per thashethemet (1) Thenie per thembren (1) Thenie per thjeshtesine (2) Thenie per torten (1) Thenie per Tosk (1) Thenie per tradhetine (1) Thenie per trimin (1) Thenie per trishtimin (1) Thenie per trupin (4) Thenie per trurin (1) Thenie per turpin (1) Thenie per tymin (1) Thenie per udheheqjen (1) Thenie per udhetimin (1) Thenie per ujkun (3) Thenie per urrejtjen (3) Thenie per urtesine (2) Thenie per vajzen (1) Thenie per varferine (6) Thenie per vdekjen (1) Thenie per vellaun (2) Thenie per veprat (2) Thenie per vepren (1) Thenie per veprimin (2) Thenie per veshtiresite (1) Thenie per vetepermbajtjen (1) Thenie per vetmine (2) Thenie per vlerat (1) Thenie per voten (1) Thenie per votuesin (1) Thenie per vrapimin (1) Thenie per vuajtjen (2) Thenie per vullnetarin (1) Thenie per vullnetin (2) Thenie per xhamine (1) Thenie per yjet (1) Thenie per zagarin (1) Thenie per zemren (6) Thenie per zgjuaresine (1) Thenie per zhgenjimin (2) Thenie per ziline (1) Thenie per zjarrin (1) Thenie popullore (1) Thesari (1) Third heart sound (3) Thrombolysis (3) Thrombolytic therapy (1) Ti Shqipëri më jep Nder (1) Tiamina (1) Tifoja Abdominale (2) Tinea inguinalis (1) Tipi piknik i konstitucionit (1) Tiroiditi Hashimoto (1) Tirozina (1) Tjera (81) Tkurrja muskulare (1) Tmerre (1) Toka (11) Tokoferoli (1) Toksina e tetanusit (1) Top (5) Totemizmi (1) Tragjedia (4) Trailer (7) Trajta e pashquar e emrit (1) Trajta e shquar e emrit (1) Trajtimi (3) Trakeostomia (1) Transaminimi (1) Transformatoret (2) Transformatori (1) Transporti (1) Transporti hekurudhore (1) Transporti tokesor (1) Transporti ujore (1) Transudati (3) Transverzioni (1) Tranzicioni (1) Traseologjija (1) Tregime (81) Tregime Islame (56) Tregimi (3) Tregu (1) Treguesit (2) Trëndafili (1) Treni (1) Tretësira fiziologjike (1) Tricuspid regurgitation (2) Trifenilmetani (1) Triptofani (2) Trishtimi (1) Trombi (6) Trombocitet (1) Tromboembolia (1) Tromboza (4) Tromboza e venes qendrore te retines (4) Troponins (1) Trungu trunor (2) Trupi (2) Trupi ciliar (1) Trupi qelqor (3) Truri (3) Truri i vogel (4) Trysnia atmosferike (1) Tuberkulozi (18) Tubokurarina (1) Tubuli i perdredhur proksimal (1) Tubuli renal (1) Tumor (1) Tumoret (10) Tumoret e melqise (5) Tuneli (1) Turbullimi i kornes (1) Turqia (6) Tutoriale (2) Udhёpёrshkrimi (1) UFO (13) Uji (3) Ujku (3) Ukshin Hoti (1) Ulçera (1) Ulvi Fejzullahu (12) Unazat (1) Unazë (1) Universe paralele (1) Universet paralele (1) Universiteti (1) Urani (1) Urdhëresat nga personat e autorizuar (1) Urethritis simplex (1) Urime (1) Urina (4) Urologjia (14) Ushqimi (13) Ushqimi dietal (4) Ushqimi eufenik (1) Ushqimi për diabetikët (1) Utopia (1) Uvea (1) Uveitet (1) Vagina (1) Vaji i bylbilit (1) Vaji i bylbylit (2) Vaksina (4) Vaksinat (1) Vaksinoprofillaksa (1) Vaktia e Ramazanit (3) Vaktia e Ramazanit 2015 (2) Valbona (1) Valdet Kamberi (27) Valenca (1) Vallja e luleve (1) Valvular heart disease (1) Vanadium (1) Vargmalet (1) Vargu (1) Varri (1) Vaskularizimi (2) Vaskuliti i retines (1) Vaso Pasha (1) Vatra epidemike (1) Vazodilatimi (1) Vazokonstriksion (1) Vazopresina (1) Vdekja (4) Vdekja me vjen prej syve te tille (1) Vdekje (1) Vehbi Kikaj (1) Vektorët (1) Vellau (3) Vendi (1) Venera (1) Ventriculus III (6) Ventriculus lateralis (1) Vepra (1) Vepra epike (1) Vepra letrare (1) Vera (7) Veshka (20) Veshkat (1) Vetbesimi (3) Vetedija (2) Vetëvrasja (1) Vetmia (1) Veton Surroi (1) Vezë të arta (1) Vica (1) Victor Hugo (1) Victor Hygo (1) Video (84) Video fetare (32) Video interesante (25) Video mësime (1) Video mjekesore (2) Video qesharake (21) Vija bregdetare (1) Vija Egnatia (1) Vijat papilare (1) Viktor Hygo (2) Vince Lombardi (1) Virozat (1) Virulenca (1) Viruset (1) Viset shqiptare (1) Vitamina B1 (1) Vitamina B12 (1) Vitamina B2 (1) Vitamina B3 (1) Vitamina B6 (2) Vitamina C (1) Vitamina D (1) Vitamina E (2) Vitaminat (21) Viti i mbrapshtë (1) Vitrektomia (2) Vizita (1) Vizusi (2) Vjersha (263) Vjersha oër pranverën (1) Vjersha patriotike (7) Vjersha per 1 qershorin (1) Vjersha për 7 marsin (2) Vjersha per 8 marsin (1) Vjersha për Adem Jasharin (2) Vjersha per Ariun (1) Vjersha per baletin (1) Vjersha per bicikleten (1) Vjersha per boren (2) Vjersha për dajën (1) Vjersha per dallendyshet (2) Vjersha per dhelpren (1) Vjersha per dimrin (1) Vjersha per elefantin (2) Vjersha per eren (1) Vjersha per femije (5) Vjersha për fëmijë (56) Vjersha per flamurin (2) Vjersha për flamurin (1) Vjersha për gjirafën (1) Vjersha per gjyshen (1) Vjersha per kohen (1) Vjersha per lepurushin (1) Vjersha per librin (4) Vjersha per lypsarin (1) Vjersha për macen (1) Vjersha per Matematiken (1) Vjersha per mesuesen (8) Vjersha per mesuesin (1) Vjersha për mikun (1) Vjersha per mjaltin (1) Vjersha per molla (1) Vjersha per motren (1) Vjersha per nenen (1) Vjersha per plepin (1) Vjersha per pranveren (2) Vjersha për pranverën (12) Vjersha për qenin (1) Vjersha për qershinë (1) Vjersha për Qukapikun (1) Vjersha për Robotin (1) Vjersha per shiun (1) Vjersha për shiun (1) vjersha për shkollën (4) Vjersha për shokun (1) Vjersha per shoqen (1) Vjersha per shqiponjen (1) Vjersha per vellaun (2) Vjersha per veren (2) Vjersha per Vjeshten (2) Vjersha per yllin (2) Vjersha per zogun (1) Vjershe per babain (1) Vjershe per pinguinin (1) Vjershe per zogun (1) Vjeshta (2) Vlera (1) Vlora (1) Vullkanet (1) Vullkani (2) Vullneti (1) Vulnerabil (1) Weather (1) Wi-Fi (1) William Shakespeare (20) Windows (1) Windows 10 (1) Winston Churchill (1) Woody Allen (1) World Wide Web (1) Wrong Turn 1 (1) Xehet (2) Xha Gorio (2) Xheladin Muça (1) Xhemajl Abria (1) Xhemat (1) Xheneti (2) Xhevahir Spahiu (5) Xhindet (2) Xhon Kenedi (21) Xhorxh Gordon Bajron (1) Xhovani Bokaçio (1) Yjet (1) Ylli (2) Yndyrnat (4) Youtube (2) Zani i zemrës (1) Zanoret (3) Zbatica (1) Zbehja (1) Zbulime-Shpikje (39) Zef Serembe (1) Zef Serembe (4) Zemra (6) Zgjedhimi i foljes (1) Zgjedhja (1) Zgjedhjet (1) Zhan Batist Pokëlen (1) Zhargoni (1) Zhavorri (1) Zilia (1) Zinaja (1) Zink insulina kristalore (1) Zogu (1) Zogu dhe djali (1) Zona (1) Zona Aride (1) Zoonozat (1) Zorra e holle (1) Zoti (1)

Arkiva e postimeve